Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 283 284 285 286 287 289 2850 / 2882 НАПИСИ
БАСНИТЕ СОБРАНИ ОД ЦЕПЕНКОВ ЌЕ СЕ ПРЕВЕДУВААТ НА ФРАНЦУСКИ И НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК

БАСНИТЕ СОБРАНИ ОД ЦЕПЕНКОВ ЌЕ СЕ ПРЕВЕДУВААТ НА ФРАНЦУСКИ И НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК

По големиот успех на едицијата „Бајки од Македонија“, Движењето за поддршка на креативноста, Иво Лауренчиќ „Браво сине“ и издавачката куќа „Арс Ламина ...
МОМЧЕТО ЈА ЗАПРОСИ ЈАНА СРЕДЕ ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОСОНГ ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

МОМЧЕТО ЈА ЗАПРОСИ ЈАНА СРЕДЕ ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОСОНГ ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

Среде гласањето на Евросонг, момчето што го претставија како Александар ја запроси Јана Бурчевска со клекнување и подарување свршенички прстен пред ка ...
ЈАНА НА ЕВРОВИЗИСКИОТ ПРОМОТИВЕН СПОТ ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА

ЈАНА НА ЕВРОВИЗИСКИОТ ПРОМОТИВЕН СПОТ ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА

Македонската претставничка на песната на Евровизија Јана Бурчевска со промотивниот спот пред нејзиниот настап во Киев објави дека е трудна. Во спо ...
ЖИВОТОТ НА СТИВ ЏОБС ПРЕТСТАВЕН ПРЕКУ ОПЕРА СО ТЕХНО ЕФЕКТИ

ЖИВОТОТ НА СТИВ ЏОБС ПРЕТСТАВЕН ПРЕКУ ОПЕРА СО ТЕХНО ЕФЕКТИ

Оперските куќи од Сан Франциско и Сиетл ќе продуцираат оперски настап со техно ефекти за животот на основачот на „Епл“ Стив Џобс. Во вторникот беше об ...
ПОТРЕБНА Е НОВА ЉУБОВ ЗА ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ ОД НЕСРЕЌАТА  „СКОПЈЕ 2014“, ВЕЛИ АРХИТЕКТОТ ПЕТРОВ ВО „ГРАД БЕЗ ЉУБОВ“

ПОТРЕБНА Е НОВА ЉУБОВ ЗА ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ ОД НЕСРЕЌАТА  „СКОПЈЕ 2014“, ВЕЛИ АРХИТЕКТОТ ПЕТРОВ ВО „ГРАД БЕЗ ЉУБОВ“

Книгата „Град без љубов“ на архитектот Александар Петров која беше промовирана во Кино Култура, а е издание на „Темплум“, предизвика големо внимание в ...
ПО ПЕТ ГОДИНИ, ЈАНА БУРЧЕСКА ИМА ПЕСНА ДА ГО РАЗБИЕ МАЛЕРОТ НА ЕВРОВИЗИЈА

ПО ПЕТ ГОДИНИ, ЈАНА БУРЧЕСКА ИМА ПЕСНА ДА ГО РАЗБИЕ МАЛЕРОТ НА ЕВРОВИЗИЈА

Јана Бурческа се надева да стави крај на серијата на Македонија од пет години без пласман во Евровизиското финале со песната „Танцувај сам“ (Dance Alo ...
ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

На раскопана парцела денес наликува Филмскиот град каде некогаш се снимаа турски серии во Битола. Филмаџиите снимаа пред четири години, а потоа беше с ...
ПЕТТЕ КАПЕТАНИ ОД ЅВЕЗДЕНИ ПАТЕКИ МАТЕРИЈАЛИЗИРАНИ НА ПОШТЕНСКИ МАРКИ

ПЕТТЕ КАПЕТАНИ ОД ЅВЕЗДЕНИ ПАТЕКИ МАТЕРИЈАЛИЗИРАНИ НА ПОШТЕНСКИ МАРКИ

Фановите на „Ѕвездени патеки“ сега можат да ги искористат омилените ликови од Ѕвездената флота да испратат пошта, благодарение на новата колекција од ...
БРАТОТ НА ПАРИС ХИЛТОН ГО УКРАЛ БЕНТЛИТО НА ТАТКОТО НА БИВШАТА ДЕВОЈКА

БРАТОТ НА ПАРИС ХИЛТОН ГО УКРАЛ БЕНТЛИТО НА ТАТКОТО НА БИВШАТА ДЕВОЈКА

Конрад Хилтон (23), еден од наследниците на големиот синџир на хотели „Хилтон“ и помалиот брат на богатата џетсетерка Парис Хилтон беше уапсен рано во ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е УМЕТНОСТ, А ШТО ПОРНОГРАФИЈА, РЕКОЛ ВО 1937 СЛИКАРОТ НИКОЛА МАРТИНОСКИ

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е УМЕТНОСТ, А ШТО ПОРНОГРАФИЈА, РЕКОЛ ВО 1937 СЛИКАРОТ НИКОЛА МАРТИНОСКИ

Никогаш не е малку и доста да се зборува за величините на македонската уметничка и интелектуална историја, беа едносгласни сите на промоцијата на први ...
1 283 284 285 286 287 289 2850 / 2882 НАПИСИ