Категорија: Македонија

1 1.213 1.214 1.215 1.216 1.217 1.248 12150 / 12472 НАПИСИ
БАНКНОТИ СО ЛИКОТ НА ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ – НОВА БИТОЛСКА ГЕРИЛА

БАНКНОТИ СО ЛИКОТ НА ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ – НОВА БИТОЛСКА ГЕРИЛА

Битолчани отпечатија пари со ликот на градоначалникот Владимир Талевски. Група граѓани претпладнево направија нова герила акција и му ги фрлија банкно ...
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

Балони со боја летаа синоќа кон зградата на поранешна НИП „Нова Македонија“ каде што е сместена Државната изборна комисија. Демонстрантите од Шарената ...
ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

Шарените револуционери, по неколку дена одмор, вечерва продолжија со протестите и по кумановските улици. Претставници на невладини организации, опозиц ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде ...
„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

Со песната „Систем вара, Влада пада“ од групата ,,Београдски синдикат,, струмичани на протестен марш побараа повлекување на одлуката за аболиција на П ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

Со поход кон Собрание почна вечерашниот протест во Скопје. Шарената револуција денес соборува рекорди по број на градови во кои се протестира. Денес п ...
И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере вечерва им се приклучи на демонстрантите, кои традиционално својот протестен марш го почнуваат пр ...
ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Шефот на германската дипломатија, Франк Валтер Штајнмаер, го назначи амбасадорот Јоханес Хајндл за специјален пратеник за Македонија кој треба да поср ...
ПОЛИТИЧКАТА НЕСТАБИЛНОСТ ЈА ЗГОЛЕМИ ОСНОВНАТА КАМАТА

ПОЛИТИЧКАТА НЕСТАБИЛНОСТ ЈА ЗГОЛЕМИ ОСНОВНАТА КАМАТА

Народната банка ја зголеми основната каматна стапка . Централната банка соопшти дека каматата на благајнички записи ќе биде зголемена за 0,75 процентн ...
1 1.213 1.214 1.215 1.216 1.217 1.248 12150 / 12472 НАПИСИ