Категорија: Makедонија

1 850 851 852 853 854 857 8520 / 8566 НАПИСИ
СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Се зголемуваат претставките од незадоволни граѓани од правосудните органи, но за судиите, од мај минатата го ...
ОДБИВАЊЕТО НА БАРАЊЕТО ЗA ПРЕТРЕС Е ПРЕСЕДАН

ОДБИВАЊЕТО НА БАРАЊЕТО ЗA ПРЕТРЕС Е ПРЕСЕДАН

Скопје, 30 март, 2016 (МЕТА) -Одлуката на судијата да го одбие барањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за претрес во домот на првоосомничен ...
САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Американската амбасада е изненадена од брзината и од опсегот на конкретните измени на Законот за кривична по ...
ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)- Обвинителката Ленче Ристоска, на денешната прес конференција, истакна дека фалсификуваните службени дописи на ...
ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Oпремата и системите за следење на комуникации освен што биле уништени во преса, морале да се стават и во др ...
ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ги повика засегнатите поединци за кои на социјалните мрежи се ...
СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Скопје, 30  март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)  Двајца началници од УБК и ексминистерката на МВР се осомничени дека во првата половина на 2015, уништиле сре ...
АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Ал Ди Меола, еден од најголемите светски гитарски легенди на 13 август ќе има концерт во Охрид. Како што е о ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

Скопје, 29 март, 2016 - Специјалното обвинителство побарало од судија на претходна постапка да издаде наредба за претрес во домот на едно лице вработе ...
ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

Скопје, 29 март, 2016 (META) - Видео-инсертите и текстовите од новинарските прилози за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, исчезнаа од ин ...
1 850 851 852 853 854 857 8520 / 8566 НАПИСИ