Категорија: Најчитани во 2017

1 2 324 / 24 НАПИСИ
НАПАЃАЧ Ѝ БАЦУВА РАКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ПРИ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

НАПАЃАЧ Ѝ БАЦУВА РАКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ПРИ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Пратеникот од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ Љупчо Димовски објави ново видео од нападот во Собранието, на кое се гледа и министерката за култура и пратени ...
ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

ДУРЛОВСКИ НАПАДНАЛ БАЛЕТАН ВО МОБ, ОТИ МУ РЕКОЛ „ТИ ЛИ ЌЕ НИ ПРАВИШ ВОЈНА?“

Синоќа, поради насилните нереди во Собранието и страв од напад врз Македонската опера и балет (МОБ), а на иницијатива на синдикатите на Оркестарот и н ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев ги штити повредените колеги од СДСМ Зоран Заев и Петре Шилегов  од линч, јавуваат новинарите кои исто како и пр ...
СИТЕ ЌЕ ВЕ ЗАТВОРИМЕ – ЗАКАНИ ДО НОВИНАРИТЕ ШТО МРЗНЕА ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

СИТЕ ЌЕ ВЕ ЗАТВОРИМЕ – ЗАКАНИ ДО НОВИНАРИТЕ ШТО МРЗНЕА ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

Новинарите цело попладне во неделата мрзнеа на плочникот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје во исчекување на прес - конференција во врска со прего ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ