Категорија: Свет

1 351 352 353 354 355 366 3530 / 3660 НАПИСИ
ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

Сириски опозициски активисти објавија трогателна снимка на момче спасено од урнатините на зграда погодена во воздушен напад во Але ...
ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден попладнево допатува во Белград, во проштална балканска турнеја. Покрај Србија, тој ќе го посети и Косово. ...
КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

На прометна улица во Косово, нови знаци се поставуваат во пресрет на посетата на американскиот потпретседател Џо Бајден за да се одбележи 35-километар ...
НА 90. РОДЕНДЕН КАСТРО ГО ИСКАРА ОБАМА

НА 90. РОДЕНДЕН КАСТРО ГО ИСКАРА ОБАМА

Фидел Кастро им се заблагодари на Кубанците за убавите желби за неговиот 90-ти роденден и го критикуваше американскиот претседател Барак Обама, во дол ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

Користејќи запаливи бомби и импровизирани експлозивни направи, напаѓачи удрија по неколку популарни туристички одморалишта и плажи во Тајланд во еден ...
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

Турскиот претседател повика група бизнисмени да ги информираат властите за поединци за кои сметаат дека се приврзаници на муслиманскиот свештеник Фету ...
ВО ПОЖАР ОД РОДЕНДЕНСКА ТОРТА ВО ФРАНЦИЈА ЗАГИНАА 13 ЛУЃЕ

ВО ПОЖАР ОД РОДЕНДЕНСКА ТОРТА ВО ФРАНЦИЈА ЗАГИНАА 13 ЛУЃЕ

Најмалку 13 лица загинаа и шестмина се повредени во пожар за време на роденденска забава во северниот француски град Руан, јави АФП. Пожарот започн ...
МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

Дваесетгодишен Македонец се соочува со 20-годишна затворска казна во Австралија, откако го застрелал својот пријател при еден фатален самослик. Мо ...
ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

Една жена почина, а пет други лица се повредени во напад со нож во центарот на Лондон на Расел сквер во средата навечер. Една од жртвите, жена на в ...
1 351 352 353 354 355 366 3530 / 3660 НАПИСИ