Категорија: Свет

1 349 350 351 352 353 355 3510 / 3548 НАПИСИ
АМЕРИКАНЦИТЕ ГО СПАСУВААТ РАСТУРЕНИОТ БРАК МЕЃУ БРИТАНИЈА И ЕУ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГО СПАСУВААТ РАСТУРЕНИОТ БРАК МЕЃУ БРИТАНИЈА И ЕУ

Американскиот државен секретар Џон Кери рече дека преговорите за излез на Британија од ЕУ не смеат да бидат такви што „ќе се отсече носот за да му се ...
АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ НЕ Е ОТКАЖАН, ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СЕ НОРМАЛИЗИРААТ ЛЕТОВИТЕ

АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ НЕ Е ОТКАЖАН, ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СЕ НОРМАЛИЗИРААТ ЛЕТОВИТЕ

Авионот на Туркиш ерлајнс на утринската редовна линија од Истанбул за Скопје кој по редот на летање треба да слета во 8.30 часот не е откажан и се оче ...
36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ТУРСКИОТ АЕРОДРОМ

36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ТУРСКИОТ АЕРОДРОМ

Бомбаши самоубијци, вооружени со бомби и калашникови го нападнаа најголемиот турски аеродром во вторник навечер, при што има најмалку 36 загинати и 14 ...
НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 36 загинале и 147 се повредени во терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, соопшти турскиот премиер Бинали Јилдирим, јави Си Ен Ен. Бр ...
РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Речиси 50 луѓе загинале од терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, јави агенцијата АП, повикувајќи се на извор од висок  турски функционер. Ра ...
НАЈМАЛКУ 28 ЗАГИНАТИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

НАЈМАЛКУ 28 ЗАГИНАТИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Расте бројот на жртви од терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром. Во комбинираниот напад со калашников и со самоубиствена експлозија убиени се ...
АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

Авионот на Туркиш ерлајнс на летот ТК 1006, што вечерва требаше од Скопје да слета во Истанбул е пренасочен кон аеродромот во Измир, покажуваат подато ...
НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Најмалку 10 луѓе се убиени и 20 се повредени вои нападот на Истанбулскиот аеродром „Ататурк“, изјавил министерот за правда Бекир Боздаг за Си Ен ЕН. ...
БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Шведската Агенција за имиграција изјави дека Британци аплицираат за шведско државјанство за шест пати повеќе од нормалата, но се уште е премногу рано ...
МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

Високите претставници на ЕУ постојано ја притискаат Велика Британија за брз излез за да го избегнат периодот на неизвесност за другите членки на ЕУ, н ...
1 349 350 351 352 353 355 3510 / 3548 НАПИСИ