Категорија: Свет

1 3 4 5 6 7 182 50 / 1811 НАПИСИ
БЕЛ КИТ СО ОГЛАВ ФАТЕН ВО НОРВЕШКА, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е РУСКО ОРУЖЈЕ

БЕЛ КИТ СО ОГЛАВ ФАТЕН ВО НОРВЕШКА, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е РУСКО ОРУЖЈЕ

Експертите за морски свет во Норвешка сметаат дека фатиле бел кит што е трениран од руската морнарица како дел од програмата за користење подводни циц ...
ЗОШТО НЕ СЕ ПОВИКАНИ ОРБАН И БОРИСОВ ВО БЕРЛИН, СЕ ПОЖАЛИ ВУЧИЌ ПРЕД СОСТАНОКОТ НА ЛИДЕРИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН СО МЕРКЕЛ И МАКРОН

ЗОШТО НЕ СЕ ПОВИКАНИ ОРБАН И БОРИСОВ ВО БЕРЛИН, СЕ ПОЖАЛИ ВУЧИЌ ПРЕД СОСТАНОКОТ НА ЛИДЕРИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН СО МЕРКЕЛ И МАКРОН

На српскиот претседател Александар Вучиќ не му се допаѓа форматот и изборот на учесници на денешниот итен состанок во Берлин на лидерите од Западен Ба ...
ИЛЈАДНИЦИ СУРФЕРИ СО ЖИВ ШТИТ ГО БРАНЕА АВСТРАЛИСКИОТ ЗАЛИВ ОД ДУПЧЕЊА ЗА НАФТА И ГАС

ИЛЈАДНИЦИ СУРФЕРИ СО ЖИВ ШТИТ ГО БРАНЕА АВСТРАЛИСКИОТ ЗАЛИВ ОД ДУПЧЕЊА ЗА НАФТА И ГАС

„Веслањето“ е најсветиот сурферски ритуал, церемонија за помен во која оплакувачите се држат за раце и се молат во морето. Вчера, серферите завеслаа о ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ ВОДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ШПАНИЈА, КРАЈНАТА ДЕСНИЦА ПРВПАТ ВЛЕГУВА ВО ПАРЛАМЕНТ

СОЦИЈАЛИСТИТЕ ВОДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ШПАНИЈА, КРАЈНАТА ДЕСНИЦА ПРВПАТ ВЛЕГУВА ВО ПАРЛАМЕНТ

Социјалистичката партија на премиерот Педро Санчес победи на третите парламентарни избори во Шпанија во последните четири години, покажуваат излезните ...
ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ НАПАДНА СИНАГОГА ВО САН ДИЕГО БИЛ ИНСПИРИРАН ОД МАСАКРОТ ВО КРАЈСТЧРЧ

ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ НАПАДНА СИНАГОГА ВО САН ДИЕГО БИЛ ИНСПИРИРАН ОД МАСАКРОТ ВО КРАЈСТЧРЧ

19-годишникот од Калифорнија, уапсен ноќеска за пукањето во синагога близу Сан Диего, тврди дека бил инспириран од нападот на две џамии во Нов Зеланд ...
ПАПАТА ДОНИРАШЕ 500 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ЗА МИГРАНТИТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО МЕКСИКО

ПАПАТА ДОНИРАШЕ 500 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ЗА МИГРАНТИТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО МЕКСИКО

Папата Фрањо донираше 500.000 долари за помош на мигрантите во Мексико, соопшти Ватикан. Парите ќе бидат искористени за сместување, храна и други потр ...
ОД ЗАМОР ПОЧИНАЛЕ 272 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ КОИ РАЧНО ГИ БРОЈАТ ГЛАСОВИТЕ ПО ИЗБОРИТЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА

ОД ЗАМОР ПОЧИНАЛЕ 272 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ КОИ РАЧНО ГИ БРОЈАТ ГЛАСОВИТЕ ПО ИЗБОРИТЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Десет дена откако во Индинезија се одржаа најголемите избори во еден ден во светот, починале над 270 членови на избирачки одбори, главно од последици ...
ФОРМИРАЊЕТО НА НОВА ВЛАДА ВО ШПАНИЈА МОЖЕ ДА ЗАВИСИ ОД ЕДНА ПОРАЗЛИЧНА КРАЈНА ДЕСНИЦА

ФОРМИРАЊЕТО НА НОВА ВЛАДА ВО ШПАНИЈА МОЖЕ ДА ЗАВИСИ ОД ЕДНА ПОРАЗЛИЧНА КРАЈНА ДЕСНИЦА

Вокс, новата брзорастечка десничарска партија во Шпанија, ја покажа својата сила кога помогна да се формира коалициона влада во Андалузија по ланските ...
НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО РАЦИЈАТА НА ИСЛАМИСТИЧКО СКРИВАЛИШТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО РАЦИЈАТА НА ИСЛАМИСТИЧКО СКРИВАЛИШТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

Тела на најмалку 15 луѓе, вклучувајќи шест деца, се пронајдени по експлозија во потенцијално скривалиште на милитантни исламисти во источна Шри Ланка, ...
ТРАМП ГИ ПОВИКА РОДИТЕЛИТЕ ДА ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ

ТРАМП ГИ ПОВИКА РОДИТЕЛИТЕ ДА ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика родителите да ги вакцинираат децата против мали сипаници откако бројот на случаи со заразени од неког ...
1 3 4 5 6 7 182 50 / 1811 НАПИСИ