Категорија: Свет

1 2 3 4 5 479 30 / 4787 НАПИСИ
АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ИСТРАЖУВААТ ДАЛИ ЃОКОВИЌ ДАЛ ЛАЖНА ИЗЈАВА ДЕКА НЕ ПАТУВАЛ 14 ДЕНА ПРЕД ДОАЃАЊЕТО ВО МЕЛБУРН

АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ИСТРАЖУВААТ ДАЛИ ЃОКОВИЌ ДАЛ ЛАЖНА ИЗЈАВА ДЕКА НЕ ПАТУВАЛ 14 ДЕНА ПРЕД ДОАЃАЊЕТО ВО МЕЛБУРН

Австралиските гранични власти истражуваат дали Новак Ѓоковиќ дал лажна изјава во Австралиската патна декларација, документ што задолжително се пополну ...
АМЕРИКАНСКИ ХИРУРЗИ ПРВПАТ ПРЕСАДИЈА СРЦЕ ОД СВИЊА ВО ЧОВЕК

АМЕРИКАНСКИ ХИРУРЗИ ПРВПАТ ПРЕСАДИЈА СРЦЕ ОД СВИЊА ВО ЧОВЕК

Педесет и седумгодишен Американец стана првиот човек на кого му било пресадено срце од генетски модифицирана свиња. Лекарите велат дека Дејвид Бенет с ...
ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН  МАКЕДОНИЈА

ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН МАКЕДОНИЈА

Премиерот и претседателот на Бугарија, Кирил Петков и Румен Радев, од денеска се наоѓаат во самоизолација откако имале контакт со лице позитивно на ко ...
САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД СО СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,35 МИЛИОНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

САД поставија нов светски рекорд откако во изминатите 24 часа регистрираа 1,35 милиони нови случаи на коронавирус, додека ширењето на сојот омикрон не ...
ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДАВИД САСОЛИ

ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДАВИД САСОЛИ

Претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли почина на 65 години. Поранешниот италијански новинар бил сериозно болен повеќе од две недели и мина ...
НОРВЕШКАТА ВОЈСКА БАРА РЕГРУТИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ГАЌИТЕ, ГРАДНИЦИТЕ И ЧОРАПИТЕ ПО СЛУЖЕЊЕТО НА ВОЕНИОТ РОК

НОРВЕШКАТА ВОЈСКА БАРА РЕГРУТИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ГАЌИТЕ, ГРАДНИЦИТЕ И ЧОРАПИТЕ ПО СЛУЖЕЊЕТО НА ВОЕНИОТ РОК

На регрутите во Норвешка им е наредено да ги вратат долната облека, чорапите и градниците по отслужувањето на воениот рок за да можат да ги користат с ...
И ПОКРАЈ СÈ, САКАМ ДА ОСТАНАМ ВО АВСТРАЛИЈА И ДА ИГРАМ ТЕНИС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ИЗЛЕГУВАЊЕТО ОД ПРИТВОРОТ

И ПОКРАЈ СÈ, САКАМ ДА ОСТАНАМ ВО АВСТРАЛИЈА И ДА ИГРАМ ТЕНИС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ИЗЛЕГУВАЊЕТО ОД ПРИТВОРОТ

Новак Ѓоковиќ продолжил да тренира набргу откако денеска беше пуштен од имиграцискиот притвор во Мелбурн, што уследи по одлуката на федералниот суд да ...
ЃОКОВИЌ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЗА ИМИГРАЦИЈА УТРЕ ЌЕ РЕШИ ЗА ДЕПОРТАЦИЈАТА

ЃОКОВИЌ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОРОТ, МИНИСТЕРОТ ЗА ИМИГРАЦИЈА УТРЕ ЌЕ РЕШИ ЗА ДЕПОРТАЦИЈАТА

Денеска нема да биде донесена конечна одлука дали на Ѓоковиќ ќе му се дозволи да остане во Австралија или ќе биде депортиран, објави весникот „Сиднеј ...
СУДОТ ВО МЕЛБУРН ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ДА МУ СЕ УКИНЕ ВИЗАТА НА ЃОКОВИЌ И НАРЕДИ ДА ГО ПУШТАТ ОД ПРИТВОР

СУДОТ ВО МЕЛБУРН ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ДА МУ СЕ УКИНЕ ВИЗАТА НА ЃОКОВИЌ И НАРЕДИ ДА ГО ПУШТАТ ОД ПРИТВОР

Новак Ѓоковиќ ја доби судската битка да остане во Австралија. Федералниот суд во Мелбурн нареди српскиот тенисер да биде пуштен од имиграцискиот притв ...
19 ЖРТВИ, ОД КОИ 9 ДЕЦА, ВО ПОЖАР ВО ЗГРАДА ВО ЊУЈОРК

19 ЖРТВИ, ОД КОИ 9 ДЕЦА, ВО ПОЖАР ВО ЗГРАДА ВО ЊУЈОРК

Најмалку 19 луѓе, од кои 9 деца, загинаа во пожар во зграда во Бронкс, најстрашниот во Њујорк последниве 30 години. Децата се на возраст од 16 години ...
1 2 3 4 5 479 30 / 4787 НАПИСИ