Категорија: Свет

1 2 3 4 5 895 30 / 8942 НАПИСИ
ТРАМП РЕЧЕ ДЕКА Е ДОБРО ОТКАКО СО КРВАВО ЛИЦЕ БЕШЕ ИЗНЕСЕН ОД БИНАТА ПО ИСТРЕЛИТЕ НА МИТИНГОТ ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

ТРАМП РЕЧЕ ДЕКА Е ДОБРО ОТКАКО СО КРВАВО ЛИЦЕ БЕШЕ ИЗНЕСЕН ОД БИНАТА ПО ИСТРЕЛИТЕ НА МИТИНГОТ ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Доналд Трамп беше изнесен од бината на митингот во Батлер, Пенсилванија, откако истрели одекнаа низ толпата. Поранешниот претседател и најверојатен ре ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА СЕКС ТЕРАПЕВТКА Д-Р РУТ ВЕСТХАЈМЕР, ИКОНА ЗА СЕКСУАЛНА ПИСМЕНОСТ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА СЕКС ТЕРАПЕВТКА Д-Р РУТ ВЕСТХАЈМЕР, ИКОНА ЗА СЕКСУАЛНА ПИСМЕНОСТ

Почина д-р Рут Вестхајмер, минијатурната сексуална терапевтка која стана поп икона, медиумска ѕвезда и најпродавана авторка преку нејзиниот искрен гов ...
ПРИНЦЕЗАТА КЕЈТ ЌЕ ДОЈДЕ НА МАШКОТО ФИНАЛЕ ВО ВИМБЛДОН МЕЃУ АЛКАРАЗ И ЃОКОВИЌ

ПРИНЦЕЗАТА КЕЈТ ЌЕ ДОЈДЕ НА МАШКОТО ФИНАЛЕ ВО ВИМБЛДОН МЕЃУ АЛКАРАЗ И ЃОКОВИЌ

Принцезата од Велс утре треба да присуствува на машкото финале на Вимблдон, што е ретко појавување во јавноста по нејзината дијагноза за рак. Палатата ...
СУДОТ ГО ОТФРЛИ СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ АЛЕК БОЛДВИН ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА, ПОРАДИ КРИЕЊЕ ДОКАЗИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

СУДОТ ГО ОТФРЛИ СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ АЛЕК БОЛДВИН ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА, ПОРАДИ КРИЕЊЕ ДОКАЗИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Алек Болдвин се расплака кога судијката во Ново Мексико го отфрли случајот против него за ненамерно убиство, за фаталното пукање на сетот на филмот “Р ...
УНГАРИЈА САМО 12 ДЕНА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ, А ВЕЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

УНГАРИЈА САМО 12 ДЕНА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ, А ВЕЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

Германското министерство за надворешни работи кажа дека Унгарија предизвикала голема штета во 12-те дена откако го презеде ротирачкото претседавање со ...
КАЈ МОСКВА СЕ УРНА ПАТНИЧКИ АВИОН КОЈ БИЛ НА ПРОБЕН ЛЕТ ПО ПОПРАВКИТЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

КАЈ МОСКВА СЕ УРНА ПАТНИЧКИ АВИОН КОЈ БИЛ НА ПРОБЕН ЛЕТ ПО ПОПРАВКИТЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

Руски патнички авион во кој имало само членови на екипажот се урна близу Москва за време на пробен лет. Авионот од типот „сухој суперџет 100“ паднал в ...
ТРАМП ЌЕ ЈА РЕШИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА ОРБАН ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО ФЛОРИДА

ТРАМП ЌЕ ЈА РЕШИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА ОРБАН ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО ФЛОРИДА

Виктор Орбан се сретна со Доналд Трамп во неговата резиденција во Флорида и кажа дека тој ќе донесе мир во Украина. САД беа последната станица во така ...
СПРЕЧЕН РУСКИ ЗАГОВОР ЗА АТЕНТАТ ВРЗ ШЕФОТ НА ГЕРМАНСКАТА ИНДУСТРИЈА ЗА ОРУЖЈЕ

СПРЕЧЕН РУСКИ ЗАГОВОР ЗА АТЕНТАТ ВРЗ ШЕФОТ НА ГЕРМАНСКАТА ИНДУСТРИЈА ЗА ОРУЖЈЕ

Американските разузнавачи спречиле руски заговор за атентат врз извршниот шеф на најголемата германска компанија за производство на оружје „Рајнметал“ ...
БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША КАМАЛА ХАРИС И ТРАМП, А НА ЗЕЛЕНСКИ МУ СЕ ОБРАТИ СО „ПРЕТСЕДАТЕЛЕ ПУТИН“, НО ИНСИСТИРА ДЕКА ОСТАНУВА ВО ИЗБОРНАТА ТРКА

БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША КАМАЛА ХАРИС И ТРАМП, А НА ЗЕЛЕНСКИ МУ СЕ ОБРАТИ СО „ПРЕТСЕДАТЕЛЕ ПУТИН“, НО ИНСИСТИРА ДЕКА ОСТАНУВА ВО ИЗБОРНАТА ТРКА

Џо Бајден направи нов гаф на прес-конференцијата во Вашингтон, која се очекуваше со голем интерес, но инсистираше дека продолжува со својата изборна к ...
ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

ИДНИНАТА НА УКРАИНА Е ВО НАТО, МУ КАЖА СТОЛТЕНБЕРГ НА ЗЕЛЕНСКИ

Иднината на Украина е во НАТО, порача генералниот секретар Јенс Столтенберг на заедничката прес-конференција со Володимир Зеленски на крајот на тридне ...
1 2 3 4 5 895 30 / 8942 НАПИСИ