Категорија: Свет

1 2 3 4 892 20 / 8918 НАПИСИ
И ЏОРЏ КЛУНИ ГО ПОВИКА БАЈДЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ИЗБОРНАТА ТРКА

И ЏОРЏ КЛУНИ ГО ПОВИКА БАЈДЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ИЗБОРНАТА ТРКА

Џорџ Клуни изјави дека му е време на Џо Бајден да се повлече од изборната трка, зголемувајќи го притисокот врз актуелниот претседател по неговиот лош ...
АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

АВИОНИ „Ф-16“ СЕ НА ПАТ ЗА УКРАИНА, ОБЈАВИ НАТО НА САМИТОТ ВО ВАШИНГТОН

Генералниот секретар Јенс Столтенберг изјави дека членките на НАТО ќе договорат значителен пакет за Украина на самитот во Вашингтон, на кој се одбележ ...
РУСИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ВДОВИЦАТА НА НАВАЛНИ

РУСИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ВДОВИЦАТА НА НАВАЛНИ

Русија издаде налог за апсење на Јулија Навалнаја, вдовицата на Алексеј Навални и водечки руски дисидент во егзил. На неа ѝ е одреден двомесечен притв ...
СЕ СООЧУВАМЕ СО КЛУЧЕН МОМЕНТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА БАЈДЕН НА СТАРТОТ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

СЕ СООЧУВАМЕ СО КЛУЧЕН МОМЕНТ ВО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА БАЈДЕН НА СТАРТОТ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Џо Бајден со моќен говор ги пречека лидерите на НАТО на самитот во Вашингтон, на кој западната воена алијанса одбележува 75 години од основањето, вету ...
СЛОНОВИ ПРЕГАЗИЈА ДО СМРТ ШПАНСКИ ТУРИСТ ВО ЈУЖНА АФРИКА

СЛОНОВИ ПРЕГАЗИЈА ДО СМРТ ШПАНСКИ ТУРИСТ ВО ЈУЖНА АФРИКА

Шпански турист бил прегазен до смрт од слонови во Јужна Африка кога се обидел да фотографира стадо во кое имало и три младенчиња. Четириесет и тригоди ...
ЖИТЕЛИТЕ НА БАРСЕЛОНА ГИ ПРСКАА ТУРИСТИТЕ СО ПИШТОЛИ СО ВОДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МАСОВНИОТ ТУРИЗАМ

ЖИТЕЛИТЕ НА БАРСЕЛОНА ГИ ПРСКАА ТУРИСТИТЕ СО ПИШТОЛИ СО ВОДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МАСОВНИОТ ТУРИЗАМ

Околу 2.800 демонстранти изминатава сабота прскаа со вода туристи во области низ Барселона, како знак на протест против масовниот туризам. Демонстрант ...
ЌЕРКАТА НА НОБЕЛОВКАТА АЛИС МАНРО ОТКРИ ДЕКА ОЧУВОТ СЕКСУАЛНО ЈА ЗЛОСТАВУВАЛ, А МАЈКА Ѝ ЗНАЕЛА И ОСТАНАЛА СО НЕГО

ЌЕРКАТА НА НОБЕЛОВКАТА АЛИС МАНРО ОТКРИ ДЕКА ОЧУВОТ СЕКСУАЛНО ЈА ЗЛОСТАВУВАЛ, А МАЈКА Ѝ ЗНАЕЛА И ОСТАНАЛА СО НЕГО

Најмладата ќерка на славната канадска нобеловка Алис Манро изјави дека нејзиниот очув сексуално ја злоставувал како дете, а дека нејзината мајка остан ...
ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ БИЛА ДИРЕКТНО ПОГОДЕНА ОД РУСКИ ПРОЕКТИЛ, ВЕЛАТ ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ, ДОНИРАНИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ОБНОВА

ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ БИЛА ДИРЕКТНО ПОГОДЕНА ОД РУСКИ ПРОЕКТИЛ, ВЕЛАТ ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ, ДОНИРАНИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ОБНОВА

Бројни донатори понудија помош за обнова на детската болница во Киев, која беше делумно уништена во вчерашните руски ракетни напади врз Украина, во ко ...
ДВЕ РУСКИ ТЕАТАРСКИ УМЕТНИЦИ ОСУДЕНИ НА ШЕСТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРЕТСТАВА ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

ДВЕ РУСКИ ТЕАТАРСКИ УМЕТНИЦИ ОСУДЕНИ НА ШЕСТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРЕТСТАВА ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Воен суд во Москва прогласи драматург и театарска режисерка за виновни за оправдување тероризам. Евгенија Беркович и Светлана Петричук се осудени на п ...
НОВИОТ ЕВРОКОМЕСАР ЗА ПРОШИРУВАЊЕ МОРА ДА БИДЕ ОД ЗЕМЈА КОЈА СИЛНО СЕ ЗАЛАГА ЗА ВЛЕЗ НА НОВИ ЧЛЕНКИ ВО ЕУ, ВЕЛИ АНАЛИЗАТА НА ГРУПАТА БИЕПАГ

НОВИОТ ЕВРОКОМЕСАР ЗА ПРОШИРУВАЊЕ МОРА ДА БИДЕ ОД ЗЕМЈА КОЈА СИЛНО СЕ ЗАЛАГА ЗА ВЛЕЗ НА НОВИ ЧЛЕНКИ ВО ЕУ, ВЕЛИ АНАЛИЗАТА НА ГРУПАТА БИЕПАГ

Две европски комисии ги завршија своите мандати без проширувањето на повидок и ниту една земја-кандидат во моментов не е ни блиску до членство во Евро ...
1 2 3 4 892 20 / 8918 НАПИСИ