Категорија: Свет

1 2 3 4 5 6 365 40 / 3641 НАПИСИ
КАТАЛОНИЈА САКА НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА НЕЗАВИСНОСТ ПО ПОБЕДАТА НА СЕПАРАТИСТИЧКИТЕ ПАРТИИ НА ИЗБОРИТЕ

КАТАЛОНИЈА САКА НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА НЕЗАВИСНОСТ ПО ПОБЕДАТА НА СЕПАРАТИСТИЧКИТЕ ПАРТИИ НА ИЗБОРИТЕ

Сепаратистичките партии ќе го зголемат своето мнозинство во парламентот на полуавтономниот регион Каталонија по вчерашните избори. Трите партии ќе осв ...
ВООПШТО НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА КОЈ КАДЕ ОДИ, ВЕЛИ ГЕЈТС ЗА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ЧИПИРААТ ПРЕКУ ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

ВООПШТО НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА КОЈ КАДЕ ОДИ, ВЕЛИ ГЕЈТС ЗА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ЧИПИРААТ ПРЕКУ ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Бил Гејтс вели дека нема никаков интерес да ги следи луѓето откако тој стана омилена подлога на теориите на заговор поврзани со пандемијата на коронав ...
ЈАПОНИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДОДЕКА СКЕПСАТА КОН ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАТА ОСТАНУВА ГОЛЕМА

ЈАПОНИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДОДЕКА СКЕПСАТА КОН ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАТА ОСТАНУВА ГОЛЕМА

Јапонија вчера и официјално ја одобри првата вакцина против ковид-19 и кажа дека ќе почне со имунизацијата во наредните неколку дена, два месеца покас ...
АЛБИН КУРТИ НА КОГО НОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА МУ Е ПЕТТИ ПРИОРИТЕТ СЕ ВРАЌА НА ВЛАСТ ВО КОСОВО СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА

АЛБИН КУРТИ НА КОГО НОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА МУ Е ПЕТТИ ПРИОРИТЕТ СЕ ВРАЌА НА ВЛАСТ ВО КОСОВО СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА

Лидерот на партијата Самоопределување Албин Курти прогласи победа на вчерашните вонредни парламентарни избори во Косово откако обезбеди убедлива предн ...
ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПОКАЖА ЕФИКАСНОСТ ОД 94 ОТСТО ВО ИЗРАЕЛ, ИСТО КАКО ВО КЛИНИЧКИТЕ СТУДИИ

ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПОКАЖА ЕФИКАСНОСТ ОД 94 ОТСТО ВО ИЗРАЕЛ, ИСТО КАКО ВО КЛИНИЧКИТЕ СТУДИИ

Најголемиот здравствен оператор во Израел објави дека за 94% се намалиле симптоматските инфекции со ковид-19 помеѓу 600.000 луѓе кои примиле две дози ...
СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше ослободен од Сенатот за обвинението дека го поттикнал упадот во Конгресот на 6 јануари. За осуда ...
КИНА ОДБИЛА ДА МУ ПРЕДАДЕ КЛУЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА КОВИД-19 НА ТИМОТ НА СЗО

КИНА ОДБИЛА ДА МУ ПРЕДАДЕ КЛУЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА КОВИД-19 НА ТИМОТ НА СЗО

Кина одбила да му предаде клучни податоци на тимот на Светската здравствена организација (СЗО), кој го истражува потеклото на ковид-19. Микробиологот ...
45 АВИОНИ ЌЕ СЛЕТААТ ВО ПРИШТИНА СО ИСЕЛЕНИЦИ КОИ ДОАЃААТ ДА ГЛАСАТ В НЕДЕЛА

45 АВИОНИ ЌЕ СЛЕТААТ ВО ПРИШТИНА СО ИСЕЛЕНИЦИ КОИ ДОАЃААТ ДА ГЛАСАТ В НЕДЕЛА

Нова политичка алијанса е единствениот начин за справување со огромниот ѕид од корупција во Косово, кажаа главните кандидати за позициите премиер и пр ...
БАЈДЕН ЈА ЗАПРЕ ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО НА ШТО ТРАМП ПОТРОШИ 25 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

БАЈДЕН ЈА ЗАПРЕ ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО НА ШТО ТРАМП ПОТРОШИ 25 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Џо Бајден ја укина националната наредба која Доналд Трамп ја користеше за финансирање на изградбата на ѕидот на границата со Мексико. Во писмо до Конг ...
ВРЕМЕ Е ДА ПОЧНЕТЕ ДА НОСИТЕ ПОДОБРА МАСКА, ДУРИ И ДВЕ ОДЕДНАШ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

ВРЕМЕ Е ДА ПОЧНЕТЕ ДА НОСИТЕ ПОДОБРА МАСКА, ДУРИ И ДВЕ ОДЕДНАШ, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Како што се шират нови, попреносливи варијанти на коронавирус, експертите велат дека е време да почнете да носите подобра маска, што подразбира и исто ...
1 2 3 4 5 6 365 40 / 3641 НАПИСИ