Категорија: Свет

1 569 570 571 572 573 577 5710 / 5765 НАПИСИ
84 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ НИВ И МНОГУ ДЕЦА ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА

84 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ НИВ И МНОГУ ДЕЦА ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА

Бројот на загинати во синоќешниот терористички напад во Ница, јужна Франција се искачи на 84. Обновените податоци објавени утринава од Министерството ...
ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА, НАД 70 ЗАГИНАТИ НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК НА ФРАНЦИЈА

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА, НАД 70 ЗАГИНАТИ НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК НА ФРАНЦИЈА

Над 70 луѓе загинале во Ница, кога голем камион удри во толпа луѓе во Ница кои го прославуваа на Денот на Бастилја, националниот празник на Франција, ...
МНОГУ МРТВИ НА ПРОСЛАВАТА НА ФРАНЦУСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ВО НИЦА

МНОГУ МРТВИ НА ПРОСЛАВАТА НА ФРАНЦУСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ВО НИЦА

Голем камион удри во толпа луѓе во Ница, Франција, на Денот на Бастилја, при што загинаа "веројатно" 30 лица, а беа повредени повеќе од 100, изјави ло ...
ФИЛИП Е МОЈА КАРПА, ВЕЛИ ТЕРЕЗА МЕЈ НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА ЗА СОПРУГОТ

ФИЛИП Е МОЈА КАРПА, ВЕЛИ ТЕРЕЗА МЕЈ НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА ЗА СОПРУГОТ

Филип Меј е само втор сопруг на премиерка во историјата на Британија, и ќе мора да се навикне да биде под лупа. Тој излезе од релативната таинственост ...
КЕРИМ НЕ УЧЕСТВУВАЛ НА ПРВАТА ДЕБАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ОН ЗА ИЗБОР НА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

КЕРИМ НЕ УЧЕСТВУВАЛ НА ПРВАТА ДЕБАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ОН ЗА ИЗБОР НА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

За прв пат во историјата на ООН, кандидатите за генерален секретар на организацијата се појавија на дебата во живо, со претставување на својата кандид ...
НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА – МАШИНА ШТО НЕ СОПИРА

НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА – МАШИНА ШТО НЕ СОПИРА

По сите надмени ликови и ептен јавни забивања нож в грб во трката за нов британски премиер, победничка е ненаметливата работна машина која за време на ...
НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

САД ги повикуваат земјите од Западен Балкан да ги интензивират напорите за ги консолидираат своите демократии. Помошник државниот секретар на САД, ...
НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

За време на вечерата на самитот во Варшава што почна вчера, лидерите на земјите во НАТО дале тмурна прогноза за геополитичките намери на Русија, и се ...
ОБАМА ВЕЛИ ДЕКА ВО ВАРШАВА СЕ ОДРЖУВА НАЈВАЖНИОТ САМИТ НА НАТО ПО СТУДЕНАТА ВОЈНА

ОБАМА ВЕЛИ ДЕКА ВО ВАРШАВА СЕ ОДРЖУВА НАЈВАЖНИОТ САМИТ НА НАТО ПО СТУДЕНАТА ВОЈНА

Ова, веројатно, е најважниот момент во трансатлантската алијанса од завршувањето на Студената војна, напиша претседателот на САД, Барак Обама, во прес ...
СНАЈПЕРИСТИ УБИЈА ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКО НАСИЛСТВО ВО ДАЛАС

СНАЈПЕРИСТИ УБИЈА ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКО НАСИЛСТВО ВО ДАЛАС

Четворица полицајци се убиени, а седуммина се ранети кога на нив пукале тројца снајперисти синоќа во Далас во американската држава Тексас, во момент ...
1 569 570 571 572 573 577 5710 / 5765 НАПИСИ