Категорија: Свет

1 666 667 668 669 670 699 6680 / 6984 НАПИСИ
20 МРТВИ И 50 РАНЕТИ ВО СУДИР ПОРАДИ МАЈМУН ВО ЛИБИЈА

20 МРТВИ И 50 РАНЕТИ ВО СУДИР ПОРАДИ МАЈМУН ВО ЛИБИЈА

Активисти и болнички извори велат дека избиле меѓуплеменски судири во јужна Либија откако три младичи нас'скале припитомен мајмун на средношколка и то ...
МЕРКЕЛ ЌE БРКА ЧЕТВРТ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВГОДИНА

МЕРКЕЛ ЌE БРКА ЧЕТВРТ МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ ВГОДИНА

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе се обиде да добие четврт мандат на изборите следната година, пишуваат германските медиуми. Се очекува, Меркел ...
СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

Најмалку 96 луѓе загинаа откако 14 вагони на експресниот воз излетаа од шините во индиската северна држава Утар Прадеш, вели полицијата. Несреќата се ...
ФЕЈСБУК РАЗГЛЕДУВА НАЧИНИ ДА СЕ БОРИ СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ЗАКЕРБЕРГ

ФЕЈСБУК РАЗГЛЕДУВА НАЧИНИ ДА СЕ БОРИ СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ЗАКЕРБЕРГ

Една недела откако се обиде да ја увери јавноста дека е екстремно малку веројатно лажните вести да влијаеле на исходот на американските претседателски ...
ТРАМП ИЗБРА ТВРДОКОРНИ КОНЗЕРВАТИВЦИ НА КЛУЧНИТЕ ПОЗИЦИИ

ТРАМП ИЗБРА ТВРДОКОРНИ КОНЗЕРВАТИВЦИ НА КЛУЧНИТЕ ПОЗИЦИИ

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп именуваше уште тврдокорни конзервативци на клучни позиции со номинирањето на сенаторот од Алабама Џеф Се ...
„ПОСТ-ВИСТИНА“ Е ЗБОР НА ГОДИНАТА

„ПОСТ-ВИСТИНА“ Е ЗБОР НА ГОДИНАТА

Оксфордскиот речник на англиски јазик го прогласи „пост-вистина“ за збор на годината, со оглед на она што го нарече 12 „многу набиени“ политички месец ...
ВЛАДАТА НА БОРИСОВ ДАДЕ ОСТАВКА

ВЛАДАТА НА БОРИСОВ ДАДЕ ОСТАВКА

  Бугарскиот Парламент ја прифати оставката на централно-десничарскиот премиер Бојко Борисов, која ја даде откако кандидатот на опозициската С ...
СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ, ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ ОБАМА ВО АТИНА И СОЛУН

СОЛЗАВЕЦ И ШОК БОМБИ, ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ ОБАМА ВО АТИНА И СОЛУН

Грчката полиција употреби солзавец и шок бомби да разбие околу 3.000 левоориентирани демонстранти што протестираа против посетата на американскиот пре ...
ФЕЈСБУК ИСТРАЖУВА КАКО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ СЕ ШИРАТ ПРЕКУ МРЕЖАТА

ФЕЈСБУК ИСТРАЖУВА КАКО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ СЕ ШИРАТ ПРЕКУ МРЕЖАТА

И покрај обидите на Марк Закерберг да ја намали улогата на Фејсбук во изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, се интензивира истражувањето за т ...
СЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ЌЕ БИДЕ НА 25 НОЕМВРИ 2034

СЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ЌЕ БИДЕ НА 25 НОЕМВРИ 2034

Супермесечина вечерва го осветлува небото. Фотографиите се направени од фоторепортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК во околината на Штип. Полната Месечин ...
1 666 667 668 669 670 699 6680 / 6984 НАПИСИ