Категорија: Свет

1 667 668 669 670 671 699 6690 / 6984 НАПИСИ
ОСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ ИСПРАШАН ОД ОБВИНИТЕЛИ ВО ЕКВАДОРСКАТА АМБАСАДА ВО ЛОНДОН

ОСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ ИСПРАШАН ОД ОБВИНИТЕЛИ ВО ЕКВАДОРСКАТА АМБАСАДА ВО ЛОНДОН

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска беше испрашуван од обвинителите поради сомнежи за сексуална злоупотреба што наводно ја извршил пред шест ...
ЗАБРАНЕТИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА ОБАМА

ЗАБРАНЕТИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА ОБАМА

Грчките власти подготвуваат драконски мерки на безбедност во пресрет на дводневната посета на претседателот на САД Барак Обама,  вклучувајќи  и ангажи ...
РЕКОРДНО ГОЛЕМА СУПЕРМЕСЕЧИНА ПРВПАТ ОД 1948

РЕКОРДНО ГОЛЕМА СУПЕРМЕСЕЧИНА ПРВПАТ ОД 1948

Рекордно голема Супермесечина вчера и денеска го осветлува ноќното небо. Не само што ова е најблиската полна Месечина во оваа година, туку според НАСА ...
БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТКАКО НЕГОВАТА КАНДИДАТКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА  БЕШЕ ПОРАЗЕНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТКАКО НЕГОВАТА КАНДИДАТКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА БЕШЕ ПОРАЗЕНА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе поднесе оставка откако првичните резултати од претседателските избори покажаа дека неговата партија ГЕ ...
ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ВО НОВ ЗЕЛАНД ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 7,8 СТЕПЕНИ

ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ВО НОВ ЗЕЛАНД ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 7,8 СТЕПЕНИ

Цунами го погоди Јужниот остров на Нов Зеланд по земјотресот од 7,8 степени што удри нешто по полноќ по локално време на 95 километри од најблискиот г ...
„ЛЕГО“ НЕМА ДА РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИ ШТО ПОТТИКНУВААТ ОМРАЗА КОН ДЕЦАТА НА ИМИГРАНТИТЕ

„ЛЕГО“ НЕМА ДА РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИ ШТО ПОТТИКНУВААТ ОМРАЗА КОН ДЕЦАТА НА ИМИГРАНТИТЕ

Данската компанија за производство на играчки „Лего“ соопшти дека нема повеќе да рекламира во британскиот дневен весник Дејли Мејл и уште неколку брит ...
„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

„БАТАКЛАН“ ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ОТВОРЕН СО КОНЦЕРТ НА СТИНГ ЕДНА ГОДИНА ПО МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ

Една година по смртоносниот терористички напад во салата за концерти „Батаклан“ во Париз, во кој загинаа 90 луѓе, британскиот пејач Стинг вечерва ќе и ...
ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

Кога Доналд Трамп се сретна со Барак Обама во Белата куќа, едвај можеа да сокријат дека не се поднесуваат. Пред изборите, Трамп го нарече Обама најлош ...
ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

Ѕвезда на реалните шоуа, милијардер, магнат во бизнисот со недвижности и контроверзен политички аутсајдер - идејата дека Доналд Трамп ќе стане претсед ...
НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

Поразениот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон се надева дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на сите Американци. Во првата ...
1 667 668 669 670 671 699 6690 / 6984 НАПИСИ