Категорија: Свет

1 668 669 670 671 672 754 6700 / 7534 НАПИСИ
КОЛУМБИЈА ДОБИ ПОМОШ ОД 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ОДГЛЕДУВАЊЕТО НА КОКАТА

КОЛУМБИЈА ДОБИ ПОМОШ ОД 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ОДГЛЕДУВАЊЕТО НА КОКАТА

Колумбија потпиша 300 милиони долари вреден договор со Обединети нации, во обид да го намали одгледувањето на коката, која е главната суровина за доби ...
ШПАНИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ПУИГДЕМОНТ

ШПАНИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ПУИГДЕМОНТ

Шпански судија и официјално издаде меѓународен налог за апсење на разрешениот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, кој моментално престојува ...
СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

„За тело и душа“ на унгарската авторка Илдико Енједи го отвори синоќа 58. издание на Солунскиот филмски фестивал, најголемиот фестивал во регионот чиј ...
КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

Судот во Мадрид го прифати барањето на јавниот обвинител и нареди осум разрешени членови на каталонската влада да бидат задржани во притвор, откако ти ...
РУСИТЕ НЕ ГИ ХАКИРАЛЕ САМО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ТУКУ ДЕЛУВАЛЕ И ГЛОБАЛНО

РУСИТЕ НЕ ГИ ХАКИРАЛЕ САМО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ТУКУ ДЕЛУВАЛЕ И ГЛОБАЛНО

Руските хакери кои се вмешаа во ланските претседателски избори во САД ја немале за цел само кампањата на Хилари Клинтон, туку напаѓале и и-мејл адреси ...
МАДРИД ПОБАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

МАДРИД ПОБАРА ЗАТВОР ЗА КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Мадридските обвинители побараа затвор за осум разрешени членови на каталонската влада поради нивната улога во нелегалниот референдум за отцепување на ...
КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ДОЈДОА НА ИСПРАШУВАЊЕ ВО МАДРИД, ПУИГДЕМОНТ ОСТАНУВА ВО БРИСЕЛ

КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ДОЈДОА НА ИСПРАШУВАЊЕ ВО МАДРИД, ПУИГДЕМОНТ ОСТАНУВА ВО БРИСЕЛ

Разрешените членови на каталонската влада денеска се појавија во судот во Мадрид, како што се соочуваат со обвиненија за побуна и за повикување на сец ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПИПКАЛ НОВИНАРКА ЗА КОЛЕНО ПРЕД 15 ГОДИНИ

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПИПКАЛ НОВИНАРКА ЗА КОЛЕНО ПРЕД 15 ГОДИНИ

Министерството за одбрана на Обединетото кралство потврди дека Мајкл Фалон поднел оставка од функцијата секретар за одбрана, поради како што кажал, не ...
ПЕТМИНА ПРИЈАТЕЛИ ОД АРГЕНТИНА ЗАГИНАА ВО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК

ПЕТМИНА ПРИЈАТЕЛИ ОД АРГЕНТИНА ЗАГИНАА ВО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК

Петмина пријатели од Аргентина се наоѓаат меѓу загинатите во терористичкиот напад во Њујорк, кога камионет влета во пешачка зона на Менхетн, убивајќи ...
ФРАНЦИЈА ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПО ДВЕ ГОДИНИ

ФРАНЦИЈА ЈА УКИНУВА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПО ДВЕ ГОДИНИ

Франција ја укинува вонредната состојба во земјата, што беше воведена пред две години, по крвавите напади во Париз, во коишто загинаа 130 луѓе. Таа ...
1 668 669 670 671 672 754 6700 / 7534 НАПИСИ