Категорија: Свет

1 670 671 672 673 674 699 6720 / 6984 НАПИСИ
ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

Градските власти во Рим го запреа метрото по силниот земјотрес од 6,5 степени што утринава ја погоди централна Италија, а две цркви во Норча, каде беш ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

Силен земјотрес од 6.5 степени ја погоди централната провинција Умбрија во Италија, јави агенцијата АНСА. Епицентарот е на 10 километри од Норча, 1 ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

Боб Дилан конечно се јави и изјави дека ја прифаќа Нобеловата награда за литература. Нобеловата фондација соопшти дека Дилан им рекол оти честа што ј ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Два силни земјотреса вечерва ја погодија централна Италија, оштетувајќи згради и предизвикувајќи паника меѓу исплашените жители кои ги напуштија домов ...
ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ќе се повлече откако владееше неприкосновено 25 години, а неговата Демократска партија на социјалистите го именува ...
АДВОКАТИ СЕ НУДАТ БЕСПЛАТНО ДА ГИ БРАНАТ ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

АДВОКАТИ СЕ НУДАТ БЕСПЛАТНО ДА ГИ БРАНАТ ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

Во она што требаше да биде говор за неговиот план за првите 100 дена како претседател, единствениот нов предлог на американскиот претседателски кандид ...
ФРАНЦИЈА ПОЧНА ДА ГО РАСЧИСТУВА МИГРАНТСКИОТ КАМП „ЏУНГЛА“ ВО КАЛЕ

ФРАНЦИЈА ПОЧНА ДА ГО РАСЧИСТУВА МИГРАНТСКИОТ КАМП „ЏУНГЛА“ ВО КАЛЕ

Повеќе од 1.200 полицајци и службеници во Франција почнаа со операцијата да ја расчистат „Џунглата“, мигрантски камп во Кале. Во кампот престојуваат о ...
ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

Најмалку пет луѓе загонаа откако мал авион со официјални лица од граничната агенција на ЕУ се урна во Малта, јави „Тајмс оф Малта“ повикувајќи се на о ...
1 670 671 672 673 674 699 6720 / 6984 НАПИСИ