ОХРИД Е УБАВ И КОГА Е ПРАЗЕН

    ОХРИД Е УБАВ И КОГА Е ПРАЗЕН

    Охрид е привлечен во зима исто како и во лето. За разлика од остатокот од земјата, Охрид периодов не прекриен со снег и е потопол за неколку степени од другите градови.

    Без гужва и туристи, во зима во Охрид се останати локалните жители и лебедите. По неколку недели со минусни температури, деновиве температурите во Охрид се над нулата и може да се видат повеќе луѓе како уживаат во мирот и спокојот на езерото и градот.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира