ВО ПОЖАР ИЗГОРЕ СТРУМИЧКАТА ТВ КАНАЛ ВИС

  ВО ПОЖАР ИЗГОРЕ СТРУМИЧКАТА ТВ КАНАЛ ВИСПовеќе од 6 часа трае гаснењето на пожарот од Противпожарната единица на Струмица со повеќе возила во објектот, во кој функционираат и други деловни субјекти. (Фото: СДК.МК)

  Од засега непознати причини, околу 2 часот по полноќ ноќеска избувна пожар во објект на струмичката касарна, во кој се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис. Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел на ТВ Канал Вис. Нема повредени.

  Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел на ТВ Канал Вис. (Фото: СДК.МК)

  Повеќе од 6 часа трае гаснењето на пожарот од Противпожарната единица на Струмица со повеќе возила во објектот, во кој функционираат и други деловни субјекти.

  В. ТРАЈКОВ

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари