Таг: Струмица

1 2 3 29 10 / 288 НАПИСИ
СПАСЕНО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ПАДНАЛО ВО УВАЛА НАД СТРУМИЦА

СПАСЕНО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ПАДНАЛО ВО УВАЛА НАД СТРУМИЦА

Шеснаесетгодишно девојче кое паднало во увала во близина на манастирот „Свети Илија“ над Струмица вечерва е извлечено во здружена спасувачка акција на ...
ИЗГОРЕА ТРИ КУЌИ ВО ПОЖАР ВО ГОРНИОТ ДЕЛ НА СТРУМИЦА, ПОЖАРНАТА ТЕШКО СЕ ПРОБИЛА ПОРАДИ НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ КОЛИ

ИЗГОРЕА ТРИ КУЌИ ВО ПОЖАР ВО ГОРНИОТ ДЕЛ НА СТРУМИЦА, ПОЖАРНАТА ТЕШКО СЕ ПРОБИЛА ПОРАДИ НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ КОЛИ

Три куќи изгореа во пожарот што се случи во горниот дел на Струмица на улицата Крушевска република. Целосно се изгорени кровните конструкции со спрато ...
ЗАПАЛЕНИ ШЕСТ ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ ЗА ОТПАД ВО СТРУМИЦА, ДВА СЕ УНИШТЕНИ

ЗАПАЛЕНИ ШЕСТ ПОЛУПОДЗЕМНИ КОНТЕЈНЕРИ ЗА ОТПАД ВО СТРУМИЦА, ДВА СЕ УНИШТЕНИ

Два полуподземни контејнери во Струмица се целосно оштетени и се вон функција откако бил подметнат пожар во нив. Вкупно шест контејнери на различни ло ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

Потенцијалниот министер за земјоделство, а сегашен дополнителен министер во техничката Влада, Цветан Трипуновски, најави борба против зелената мафија ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ЈА БЛОКИРААТ СТРУМИЦА ОТИ НЕМААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА НИСКАТА ЦЕНА НА ДОМАТИ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ЈА БЛОКИРААТ СТРУМИЦА ОТИ НЕМААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА НИСКАТА ЦЕНА НА ДОМАТИ

Производителите на домати в понеделник ќе ја блокираат Струмица бидејќи никој од Владата не ги контактирал за да им ги слушне проблемите и да им помог ...
ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

Нови протести и блокади на земјоделците од Струмичко. По производителите на компир од Иловида и Штука, денеска на празникот Св. Кирил и Методиј на про ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ИЛОВИЦА И ШТУКА ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО НИВНИТЕ СЕЛА ГНЕВНИ НА ОТКУПНИТЕ ЦЕНИ НА КОМПИРОТ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ИЛОВИЦА И ШТУКА ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО НИВНИТЕ СЕЛА ГНЕВНИ НА ОТКУПНИТЕ ЦЕНИ НА КОМПИРОТ

Земјоделците од Иловица и Штука го блокираа патот кон овие населени места во знак на револт поради ниската откупна цена на младиот компир. Со трактори ...
КАТОЛИЦИТЕ ОД СТРУМИЧКО РАДОВО СО КРСТЕН ПАТ НА ВЕЛИКИ ПЕТОК ГО ПРИКАЖУВААТ ПОСЛЕДНИОТ ПАТ НА ИСУС

КАТОЛИЦИТЕ ОД СТРУМИЧКО РАДОВО СО КРСТЕН ПАТ НА ВЕЛИКИ ПЕТОК ГО ПРИКАЖУВААТ ПОСЛЕДНИОТ ПАТ НА ИСУС

Голем број граѓани со католичка вероисповест учествуваа во Крсниот пат што традиционално го организираат младите од струмичко Радово, во соработка со ...
СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ОД СТРУМИЦА, ШТИП И ПРИЛЕП ГИ ТРГНАА ЗАБРАНИТЕ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ДА НОСАТ МИНИЧИ, ДОЛГИ НОКТИ, МАИЦИ НА ПРЕРАМКИ, БЕРМУДИ, БРАДИ И ПИРСЕВИ, ОТКАКО БЕШЕ УТВРДЕНА ДИСКРИМИНАЦИЈА

СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ОД СТРУМИЦА, ШТИП И ПРИЛЕП ГИ ТРГНАА ЗАБРАНИТЕ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ДА НОСАТ МИНИЧИ, ДОЛГИ НОКТИ, МАИЦИ НА ПРЕРАМКИ, БЕРМУДИ, БРАДИ И ПИРСЕВИ, ОТКАКО БЕШЕ УТВРДЕНА ДИСКРИМИНАЦИЈА

Кодексите за облекување и за надворешен изглед на учениците во трите школи: во Струмица, Прилеп и во Штип, кои беа истакнати како закана дека оние што ...
ГРУПАТА „МУЛЕН РУЖ“ ЕДЕН МЕСЕЦ ЈА ПРАВИ МАСКАТА „ЛИЦЕМЕРИЕ“ СО КОЈА ЌЕ НАСТАПИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ В САБОТА

ГРУПАТА „МУЛЕН РУЖ“ ЕДЕН МЕСЕЦ ЈА ПРАВИ МАСКАТА „ЛИЦЕМЕРИЕ“ СО КОЈА ЌЕ НАСТАПИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ В САБОТА

Какво време дојде лудо, луѓето станаa чудо, по неколку лица носат и сè пред себе косат. Ова е пораката што со маската „Лицемерие“ ќе ја упатат членови ...
1 2 3 29 10 / 288 НАПИСИ