Таг: Струмица

1 2 3 4 25 20 / 241 НАПИСИ
ОПШТИНА БОСИЛОВО ЛЕТОСКА БАРАЛА ДА СЕ САНИРА РЕЧНОТО КОРИТО НА СТРУМИЦА, ШТО НЕОДАМНА СЕ ИЗЛЕА, НО НИКОЈ НЕ РЕАГИРАЛ

ОПШТИНА БОСИЛОВО ЛЕТОСКА БАРАЛА ДА СЕ САНИРА РЕЧНОТО КОРИТО НА СТРУМИЦА, ШТО НЕОДАМНА СЕ ИЗЛЕА, НО НИКОЈ НЕ РЕАГИРАЛ

Центарот за управување со кризи ќе проверува зошто затаи АД „Водостопанство“ во однос на чистењето и санирањето на речното корито на Струмица, која пр ...
СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

За Нова година и Божиќ во Струмица ќе биде украсен само плоштадот, а не и целиот град како досега. Ваква одлука донесоа струмичките советници прифаќај ...
ЗДРУЖЕНИЕТО „ГЛИКОЗА“ ПОБАРА ОД ОПШТИНА СТРУМИЦА ДА ОБЕЗБЕДИ БУЏЕТСКИ СРЕДСТВА ЗА ОРТОПЕДСКИ ПОМАГАЛА ЗА ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ

ЗДРУЖЕНИЕТО „ГЛИКОЗА“ ПОБАРА ОД ОПШТИНА СТРУМИЦА ДА ОБЕЗБЕДИ БУЏЕТСКИ СРЕДСТВА ЗА ОРТОПЕДСКИ ПОМАГАЛА ЗА ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ

Здружението „Гликоза“ од Струмица најави дека ќе изработи регистар на дијабетичари, со нивната старосна структура и каков вид терапија примаат. Како ш ...
КОСТАДИНОВ ОД СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО СТРУМИЦА СО 4 ИЛЈАДИ ГЛАСА РАЗЛИКА

КОСТАДИНОВ ОД СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО СТРУМИЦА СО 4 ИЛЈАДИ ГЛАСА РАЗЛИКА

Кандидатот на СДСМ Костадин Костадинов прогласи победа во првиот изборен круг во на локалните избори во Струмица, каде што имаше тројца кандидати за г ...
СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

Регионалниот вакцинален пункт во Струмица, кој се наоѓа во спортската сала на ООУ „Никола Вапцаров“, в понеделник се затвора. Процесот на вакцинација ...
ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ НАМЕСТО САША БОГДАНОВИЌ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ НАМЕСТО САША БОГДАНОВИЌ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

Претседателот на општинската организација на СДСМ и директор на Заводот за индустриска сопственост Горан Герасимовски ќе биде кандидат за градоначални ...
АКТИВИСТИТЕ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО СТРУМИЦА, БОСИЛОВО И НОВО СЕЛО СОБРАА ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСНАТА ЛИСТА „СТИГА Е!“ ЗА ИЗБОРИТЕ

АКТИВИСТИТЕ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО СТРУМИЦА, БОСИЛОВО И НОВО СЕЛО СОБРАА ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСНАТА ЛИСТА „СТИГА Е!“ ЗА ИЗБОРИТЕ

Активистите против изградба на рудници од Струмичко влегуваат во трка за освојување советнички места во Општините Струмица, Босилово и Ново Село. На л ...
УПРАВНИОТ СУД ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ НА ДИРЕКТОР НА ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО СТРУМИЦА ЗАШТО СЕ ФАВОРИЗИРАЛ ЕДЕН КАНДИДАТ

УПРАВНИОТ СУД ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ НА ДИРЕКТОР НА ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО СТРУМИЦА ЗАШТО СЕ ФАВОРИЗИРАЛ ЕДЕН КАНДИДАТ

Управниот суд го поништи изборот на Васил Бубев за директор на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица откако двете кандидатки за оваа функција Јасмина Пијанма ...
СТРУМИЧКОТО СЕЛО БАНСКО ЦЕЛА НЕДЕЛА Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОТИ НЕКОИ ЖИТЕЛИ СИ ГИ НАВОДНУВААТ НИВИТЕ

СТРУМИЧКОТО СЕЛО БАНСКО ЦЕЛА НЕДЕЛА Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОТИ НЕКОИ ЖИТЕЛИ СИ ГИ НАВОДНУВААТ НИВИТЕ

Во шишиња и туби, жителите на струмичко Банско цела недела носат вода за пиење и одржување хигиена во своите домови, оти несовесни соселани водата од ...
НЕВРЕМЕ СО СИЛЕН ВЕТЕР КОРНЕШЕ ПЛАСТЕНИЦИ И МЕТАЛНИ ПОКРИВИ ВО СТРУМИЧКОТО СЕЛО КУКЛИШ

НЕВРЕМЕ СО СИЛЕН ВЕТЕР КОРНЕШЕ ПЛАСТЕНИЦИ И МЕТАЛНИ ПОКРИВИ ВО СТРУМИЧКОТО СЕЛО КУКЛИШ

Метална кровна конструкција со панели била откорната од невремето што го зафати Струмичко и летала десетици метри пред да заврши врз засеаните оранжер ...
1 2 3 4 25 20 / 241 НАПИСИ