Таг: пожар

1 2 3 53 10 / 525 НАПИСИ
УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ДИРЕКТОРИТЕ И ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОРОТ БОБАН ВУЧЕСКИ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО

УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА ДИРЕКТОРИТЕ И ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОРОТ БОБАН ВУЧЕСКИ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО ТЕТОВО

Основниот суд Тетово ги изрече пресудите за обвинетите во врска со пожарот што изби во модуларната ковид болница во Тетово во септември 2021 година, в ...
СУДИЈАТА ЈОРДАН ВЕЛКОВСКИ НА ПЕТТИ ЈУНИ ЌЕ ЈА ИЗРЕЧЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

СУДИЈАТА ЈОРДАН ВЕЛКОВСКИ НА ПЕТТИ ЈУНИ ЌЕ ЈА ИЗРЕЧЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

Со кажувањето на завршните зборови на Обвинителството и на одбраната, заврши главната расправа за пожарот во модуларната ковид-болница во Клиничката б ...
ОШТЕТУВАЊАТА НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ СЕРИОЗНИ, ПОТРЕБНИ СЕ ДЕТАЛНИ ИСПИТУВАЊА, ВЕЛИ ПРОЕКТАНТОТ ВУКАН ЊАГУЉ

ОШТЕТУВАЊАТА НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ СЕРИОЗНИ, ПОТРЕБНИ СЕ ДЕТАЛНИ ИСПИТУВАЊА, ВЕЛИ ПРОЕКТАНТОТ ВУКАН ЊАГУЉ

Обемот на оштетувања на мостот „Беласица“ во Скопје се големи, треба да се третираат многу сериозно и потребни се детални испитувања и пресметки, вели ...
20 СРЕДНОШКОЛЦИ ЗАГИНАА ВО ПОЖАР ВО ГВАЈАНА

20 СРЕДНОШКОЛЦИ ЗАГИНАА ВО ПОЖАР ВО ГВАЈАНА

Најмалку 20 деца загинаа во пожар во рударската област Мадија, во централна Гвајана, Јужна Америка, соопштија властите. Пожарот избил после полноќ ...
ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН НАЈМАЛКУ ЕДНА ГОДИНА, ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ ЛЕЖЕРНИ, А РАБОТАТА Е СЕРИОЗНА, ВЕЛИ ДЕКАНОТ НА ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ МАРКОВСКИ

ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН НАЈМАЛКУ ЕДНА ГОДИНА, ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ ЛЕЖЕРНИ, А РАБОТАТА Е СЕРИОЗНА, ВЕЛИ ДЕКАНОТ НА ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ МАРКОВСКИ

Мостот „Беласица“ кој минатиот четврток доцна вечерта се запали ќе биде затворен најмалку една година, вели деканот на Градежниот факултет од Скопје, ...
ИСПИТУВАЊЕ ЗА СТАТИКАТА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ НЕ Е ОБВРСКА НА МВР, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА КАЖА ДЕКА ЧЕКА ИЗВЕШТАЈ ОД НАДЛЕЖНИТЕ

ИСПИТУВАЊЕ ЗА СТАТИКАТА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ НЕ Е ОБВРСКА НА МВР, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА КАЖА ДЕКА ЧЕКА ИЗВЕШТАЈ ОД НАДЛЕЖНИТЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека МВР ги испитува причините за пожарот, а не во каква состојба е мостот „Беласица“ во Скопје, ...
ГУЖВИ ОД БИТ ПАЗАР ДО „ЏАМБО“ ОТКАКО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ЗАТВОРЕН, МЕСТО ДА ГО ДОГРАДИ, АРСОВСКА ГО ОСТАВИ НОВИОТ МОСТ ВО АЕРОДРОМ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА

ГУЖВИ ОД БИТ ПАЗАР ДО „ЏАМБО“ ОТКАКО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ЗАТВОРЕН, МЕСТО ДА ГО ДОГРАДИ, АРСОВСКА ГО ОСТАВИ НОВИОТ МОСТ ВО АЕРОДРОМ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА

Колони возила и гужви се создаваат од Бит Пазар до комплексот банки во Скопје, откако мостот „Беласица“ од петокот е затворен за сообраќај по пожарот ...
ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ НОРМАЛИЗИРАН ПО СЕДУМЧАСОВЕН ЗАСТОЈ ПОРАДИ ЗАПАЛЕНА ЛОКОМОТИВА

ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ НОРМАЛИЗИРАН ПО СЕДУМЧАСОВЕН ЗАСТОЈ ПОРАДИ ЗАПАЛЕНА ЛОКОМОТИВА

Застојот на железничкиот сообраќај во Македонија порази заплена локомотива траеше седум часа. Според Центарот за управување со кризи, сообраќајот бил ...
СЕ ЗАПАЛИ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ ВЕЛЕС, ПОРАДИ НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН ПОЖАРОТ УШТЕ СЕ ГАСИ

СЕ ЗАПАЛИ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ ВЕЛЕС, ПОРАДИ НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН ПОЖАРОТ УШТЕ СЕ ГАСИ

Попладнево околу 14,40 часот на железничката пруга Велес , кај желеничката станица „Рајко Жинзифов“ се запалила локомотива, поради што железничкиот со ...
СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

Синоќа се запали мостот „Белесица“ кај Железничката станица во Скопје. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека на бројот 112 околу полноќ ...
1 2 3 53 10 / 525 НАПИСИ