ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛА

  ГОЛЕМ ЗАСТОЈ НА ПАТОТ КРИВА ПАЛАНКА-КУМАНОВО, СЕ СУДРИЈА МОТОР И КОЛАСообраќајот беше во застој повеќе од еден час и на патот се создаде неколкукилометарска колона возила.(Фото: СДК.МК)

  Едно лице е повредено во судар меѓу две возила кој попладнево се случи на регионалниот пат Крива Паланка-Куманово, кај селото Војник.

  Сообраќајот беше во застој повеќе од еден час и на патот се создаде неколкукилометарска колона возила.

  Од Министерството за внатрешни работи велат дека сударот бил меѓу патничко возило и мотор и според првичните информации едно лице е повредено. Увидот е во тек.

  Попладневно и владината делегација предводена од премиерот Зоран Заев се враќаше по оваа делница за Скопје од Бугарија, каде заедно со премиерот Бојко Борисов беше на честување на 115-годишнината од Илинденското востание во Благоевград.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира