Таг: сообраќајка

1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ
АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ НАМАЛИ УШТЕ ЕДНА ПРВОСТЕПЕНА ПРЕСУДА НА ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС ЗА СООБРАЌАЈКА, ОД 7 НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ НАМАЛИ УШТЕ ЕДНА ПРВОСТЕПЕНА ПРЕСУДА НА ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС ЗА СООБРАЌАЈКА, ОД 7 НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

Апелациониот суд од Скопје, затворската казна на таксистот  Љубе Трајковски (67 год) од Велес ја намали од седум на четири години и шест месеци затвор ...
66-ГОДИШНА СКОПЈАНКА ЗАГИНА ПО УДАР ОД БАГЕР НА УЛИЦАТА „ЈОРДАН МИЈАЛКОВ“ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

66-ГОДИШНА СКОПЈАНКА ЗАГИНА ПО УДАР ОД БАГЕР НА УЛИЦАТА „ЈОРДАН МИЈАЛКОВ“ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Шеесет и шестгодишната скопјанка Л. Ј. денеска загина во центарот на Скопје откако во неа удрил багер, вели Министерството за внатрешни работи (МВР). ...
ЗА 2,5 ГОДИНИ ИМАШЕ 90 СООБРАЌАЈЌИ СО ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ, СО НИВНОТО ИЗНАЈМУВАЊЕ МОЖЕ ДА НАСТАНЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ ХАОС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ

ЗА 2,5 ГОДИНИ ИМАШЕ 90 СООБРАЌАЈЌИ СО ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ, СО НИВНОТО ИЗНАЈМУВАЊЕ МОЖЕ ДА НАСТАНЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ ХАОС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, предупреди дека воведувањето на опцијата за изнајмување електричен тротинет може да д ...
СЕ ВРАЌАЛЕ ОД ВЕСЕЛБА ВО КОЧАНИ, ШОФЕРОТ ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА КОГА ПРЕТЕКНУВАЛ ВО СООБРАЌАЈКАТА СО ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

СЕ ВРАЌАЛЕ ОД ВЕСЕЛБА ВО КОЧАНИ, ШОФЕРОТ ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА КОГА ПРЕТЕКНУВАЛ ВО СООБРАЌАЈКАТА СО ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

Шоферот на возилото „шевролет“ во чија крв бил пронајден алкохол изгубил контрола кога го претекнувал возилото „тојота“ во вчерашната сообраќајна неср ...
ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

ЌЕ СЕ ИЗДИГНЕ КРСТОСНИЦАТА ЗА ДА СЕ УСПОРИ ВОЗЕЊЕТО НА УЛИЦАТА ВО ВЕЛЕС КАДЕ ПИЈАН ВОЗАЧ ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

Велешани реагираа дека на улицата Борис Трајковски треба да се постават легнати полицајци, бидејќи но неа брзо се вози. На оваа улица во саботата вече ...
СЕДУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ТАКСИСТ УДРИ ВО ВОЗ И ПОЧИНА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ КОИ ГИ НОСЕЛ НА ДИЈАЛИЗА

СЕДУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ТАКСИСТ УДРИ ВО ВОЗ И ПОЧИНА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ КОИ ГИ НОСЕЛ НА ДИЈАЛИЗА

Таксистот Љубе Трајковски (66) од Велес, доби седум години затвор за сообраќајката која се случи на 10 февруари 2020, во која едно младо момче почина, ...
ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА ПОРАДИ СМРТТА НА 13-ГОДИШНИК ВО СООБРАЌАЈКА, ОТКАЖАНИ СИТЕ НАСТАНИ ОД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА РУДАРИТЕ И КУЛТУРНОТО ЛЕТО

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА ПОРАДИ СМРТТА НА 13-ГОДИШНИК ВО СООБРАЌАЈКА, ОТКАЖАНИ СИТЕ НАСТАНИ ОД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА РУДАРИТЕ И КУЛТУРНОТО ЛЕТО

Општина Македонска Камeница прогласи тридневна жалост поради смртта на 13-годишно момче од овој град кое загина во сообраќајна несреќа. Тракторот во к ...
СОПРУГОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ УАПСЕН ЗА ВОЗЕЊЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

СОПРУГОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ УАПСЕН ЗА ВОЗЕЊЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

Пол Пелоси, сопругот на спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, е уапсен викендов во Калифорнија под сомнение дека возел под дејство на алкохо ...
ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА НА ШОФЕРОТ НА БЕСИМИ И БЕКТЕШИ, КОЈ ПОМИНА НА ЦРВЕНО И УДРИ ДВЕ КОЛИ

ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА НА ШОФЕРОТ НА БЕСИМИ И БЕКТЕШИ, КОЈ ПОМИНА НА ЦРВЕНО И УДРИ ДВЕ КОЛИ

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Ј.Б. (38) од Скопје поради постоење основи на сомнение за с ...
ВОЗАЧОТ НА БЕКТЕШИ И БЕСИМИ ПОМИНАЛ НА ЦРВЕН СЕМАФОР, УДРИЛ ДВЕ ВОЗИЛА КОИ ТРГНАЛЕ НА ЗЕЛЕНО

ВОЗАЧОТ НА БЕКТЕШИ И БЕСИМИ ПОМИНАЛ НА ЦРВЕН СЕМАФОР, УДРИЛ ДВЕ ВОЗИЛА КОИ ТРГНАЛЕ НА ЗЕЛЕНО

Синоќешната сообраќајна незгода пред Владата според неофицијални информации од очевидци, ја предизвикал возачот Ј.Б., кој во владината „шкода“ во тој ...
1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ