ИЗЛЕТА АВТОБУС КАЈ ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА, ИМА ПОВРЕДЕНИ

  ИЗЛЕТА АВТОБУС КАЈ ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА, ИМА ПОВРЕДЕНИ

  Автобус попладнево излета и се преврти неколку километри по патарината кај велешкото езеро на автопатот кон Скопје. Според очевидци, има многу повредени патници.

  Кон местото на несреќата се упатени полициски и противпожарни возила.

  Првите информации од МВР се дека автобусот има грчки национални ознаки.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира