Таг: Сообраќајна несреќа

1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ
ОСУМНАЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ ВО ВЕЛЕС НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН УСМРТИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ И ИЗБЕГА

ОСУМНАЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ ВО ВЕЛЕС НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН УСМРТИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ И ИЗБЕГА

Велешанецот Ангелче Николов доби затворска казна во висна од 18 години за две кривични дела, „Тешки дела против безбедноста на луѓето“ и за „Неукажува ...
ПРЕВЕНТИВНИТЕ АКЦИИ ПРИДОНЕСОА ДА СЕ НАМАЛИ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ВО ВЕЛЕШКО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

ПРЕВЕНТИВНИТЕ АКЦИИ ПРИДОНЕСОА ДА СЕ НАМАЛИ БРОЈОТ НА СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ ВО ВЕЛЕШКО, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

Се намали бројот на регистрирани сообраќајни незгоди во Велешко. На подрачјето на Велес, Чашка и Градско лани биле регистрирани 311 сообраќајни несреќ ...
ЗАГИНА БИВШ ПРЕМИЕР НА ДАГЕСТАН, ГО УДРИЛА КОЛА НАДВОР ОД ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

ЗАГИНА БИВШ ПРЕМИЕР НА ДАГЕСТАН, ГО УДРИЛА КОЛА НАДВОР ОД ПЕШАЧКИ ПРЕМИН

Бившиот премиер на руската автономна република Дагестан, Магомед Абдулаев, загина во сообраќајна несреќа во Махачкала. Како што јавуваат руските медиу ...
ПАТНИЧКО КОМБЕ УДРЕНО ОД ДРЕСИНА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН БЛИЗУ ВЕЛЕС, 12 ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКО КОМБЕ УДРЕНО ОД ДРЕСИНА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН БЛИЗУ ВЕЛЕС, 12 ПОВРЕДЕНИ

Околу пладне денеска, на железничкиот патен премин кај фабриката „Порцеланка“ кај Велес, патничко комбе беше удрено од железничко товарно возило дреси ...
11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ВЕЛЕС, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ И СЕ ТРАГА ПО НЕГО

11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАГИНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ВЕЛЕС, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ И СЕ ТРАГА ПО НЕГО

Единаесетгодишно девојче загина во сообраќајна несреќа во Велес додека со родителите минувало на пешачки премин. Инцидентот се случи синоќа околу 22:1 ...
СУДОТ КУПУВА ВРЕМЕ ЗА ДА НАЈДЕ НАЧИН ДА ГИ ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИТЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, ВЕЛАТ РОДНИНИТЕ НА НАСТРАДАНИТЕ

СУДОТ КУПУВА ВРЕМЕ ЗА ДА НАЈДЕ НАЧИН ДА ГИ ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИТЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, ВЕЛАТ РОДНИНИТЕ НА НАСТРАДАНИТЕ

Место да ги прими денеска судија Дијана Груевска роднините на загинатите и тешко повредени патници во сообраќајната несреќа пред четири години кај сел ...
БРАЧНА ДВОЈКА ОД СТРУМИЧКО МОКРИЕВО ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ КОЛЕШИНО, ЗА НЕПОЛН ДЕН ТРИ ЖРТВИ ОД ОВА МЕСТО

БРАЧНА ДВОЈКА ОД СТРУМИЧКО МОКРИЕВО ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ КОЛЕШИНО, ЗА НЕПОЛН ДЕН ТРИ ЖРТВИ ОД ОВА МЕСТО

Брачна двојка од струмичко Мокриево почина на лице место откако попладнево со патничко моторно возило излета од патот во Колешино и заврши во околниот ...
СО КУЧИЊА И НУРКАЧИ СЕ БАРА 22-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ КОЈ ПРЕД ТРИ ДЕНА ПАДНА СО ВОЗИЛОТО ВО ВАРДАР

СО КУЧИЊА И НУРКАЧИ СЕ БАРА 22-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ КОЈ ПРЕД ТРИ ДЕНА ПАДНА СО ВОЗИЛОТО ВО ВАРДАР

Трет ден трае потрагата по 22-годишното момче од Куманово кое со возилото слета од патот Тетово-Скопје и заврши во Вардар. Автомобилот беше изваден од ...
СЕ СУДРИЈА АВТОБУСИТЕ НА БУГАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ВО ГРУЗИЈА, ЕДЕН ФУДБАЛЕР ТЕШКО ПОВРЕДЕН

СЕ СУДРИЈА АВТОБУСИТЕ НА БУГАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ВО ГРУЗИЈА, ЕДЕН ФУДБАЛЕР ТЕШКО ПОВРЕДЕН

Бугарскиот фудбалер Тодор Неделев e тешко повреден откако во Тбилиси се судрија двата автобуса на репрезентацијата. Дваесет и деветгодишниот капитен н ...
ЗА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА ОД КАМПАЊАТА „СИТЕ СМЕ ПЕШАЦИ“ НЕМА ЗАГИНАТ ПЕШАК ВО МАКЕДОНИЈА

ЗА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА ОД КАМПАЊАТА „СИТЕ СМЕ ПЕШАЦИ“ НЕМА ЗАГИНАТ ПЕШАК ВО МАКЕДОНИЈА

Кампањата за безбедност на пешаците во сообраќајот дава резултати, посочија нејзините организатори. Месец и половина не е регистрирана сообраќајка во ...
1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ