МАВРОВСКО ЛЕУНОВО ОТСЕЧЕНО, ЗАГЛАВЕНИТЕ АПЕЛИРААТ ЗА ПОМОШ

a:1:{s:9:"td_source";s:47:"Леуново,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  МАВРОВСКО ЛЕУНОВО ОТСЕЧЕНО, ЗАГЛАВЕНИТЕ АПЕЛИРААТ ЗА ПОМОШ

  Мавровското село Леуново е отсечено по снежните врнежи и заглавените граѓани се жалат дека патот не се чисти од вчера и не можат да ги добијат надлежните од „Македонија пат“. Дел од нив се со мали деца.

  „Патот не се чисти од вчера од 18 часот, поточно откако си замина Груевски од ‘Радика’. На патот има пола метро снег, а струја немаше од 3 часот по полноќ, но за среќа дојде околу 10 часот“, велат заглавени во туристичката населба.

  Се обратиле кај АМСМ и оттаму ги упатиле на „Македонија пат“, но се уште се без информација кога ќе биде исчистен патот.

  „За состојбата со патиштата и зошто не се чисти патот до Леуново пробавме да се информираме од АМСМ, но оттаму не упатуваат да се јавиме во Македонија пат, но таму, пак, никој не се јавува. Немаме информации дали ќе се чисти вооошто или ќе си останеме овде со бебињата до март“, се жалат граѓаните.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира
  Booking.com

  Коментари