КАМЧЕВ ГИ СНИМАЛ БОКИ И КИЧЕВСКИОТ СО ТРИ КАМЕРИ, СЕ ЧЕКА СНИМКА ДАЛИ БРОЕНИТЕ ПАРИ СЕ СТАВААТ ДИРЕКТНО ВО ТОРБИТЕ ШТО ГИ ИЗНЕСУВААТ ДВАЈЦАТА

  КАМЧЕВ ГИ СНИМАЛ БОКИ И КИЧЕВСКИОТ СО ТРИ КАМЕРИ, СЕ ЧЕКА СНИМКА ДАЛИ БРОЕНИТЕ ПАРИ СЕ СТАВААТ ДИРЕКТНО ВО ТОРБИТЕ ШТО ГИ ИЗНЕСУВААТ ДВАЈЦАТАОбвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева на судење за „Рекет“. (Фото: К. Попов)

  Обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева на денешното судење за „Рекет“ презентираат приватна видеоснимка дадена од пријавувачот Орце Камчев за рекет од првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, направена на 20.2.2019 година.

  Камчев дента ги снимал Јовановски и Зоран Милевски – Кичевскиот со најмалку три камери. Тоа попладне првин кај два часот доаѓа сам Милевски и излегува без торба. За два часа се враќа со Боки 13 и за кратко време откај Камчев излегуваат со 2 торби, едната „луј витон“ која ја носи Јовановски, другата црна патна торба, во рацете на Милевски.

  Седнуваат во портокалов џип и си одат двајцата од домот на Камчев.

  Следуваат нови снимки, се очекува да биде прикажана непрекината и целосна снимка како Камчев брои 1,5 милион евра и ги става во двете торби што ги носат Милевски и Јовановски.

  С. К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира