Таг: Орце Камчев

1 2 3 16 10 / 160 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СТОПИРА ГРАДЕЊЕТО НА ЗГРАДАТА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ НА ВОДНО, ЌЕ НЕМА ПРИСТАПЕН ПАТ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СТОПИРА ГРАДЕЊЕТО НА ЗГРАДАТА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ НА ВОДНО, ЌЕ НЕМА ПРИСТАПЕН ПАТ

Општина Центар го стопира градењето на Водно, односно на плацот на фирмата „Маркеза“ кој се наоѓа до плацевите на семејството Камчеви и на Никола Груе ...
КАМЧЕВ И ЈОСИФОВИЌ СМЕНИЈА МЕСТО НА ЖИВЕЕЊЕ ВО ОХРИД, СЕГА МОЖЕ ДА ГИ ЛЕЖАТ ОСУМТЕ МЕСЕЦИ ЗАТВОР КАЈ КИЧЕЕЦ

КАМЧЕВ И ЈОСИФОВИЌ СМЕНИЈА МЕСТО НА ЖИВЕЕЊЕ ВО ОХРИД, СЕГА МОЖЕ ДА ГИ ЛЕЖАТ ОСУМТЕ МЕСЕЦИ ЗАТВОР КАЈ КИЧЕЕЦ

Осудените Јордан Камчев и Ненад Јосифовиќ со признание на вина за првиот дел во „Империја“, ги смениле адресите на живеење од Скопје во Охрид и стекна ...
КАМЧЕВ СЕ СПОГОДИ ДА ПЛАТИ 5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ДОБИЕ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“, ИЗЈАВИ РУСКОВСКА ВО „ТОП ТЕМА“

КАМЧЕВ СЕ СПОГОДИ ДА ПЛАТИ 5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ДОБИЕ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“, ИЗЈАВИ РУСКОВСКА ВО „ТОП ТЕМА“

Бизнисменот Јордан Камчев со спогодба признал вина во случајот „Империја“ и добил казна затвор од една година, изјави шефицата на Обвинителството за о ...
7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

Во предметот „Плацеви на Водно“, избеганиот Никола Груевски, кој ја ограбил ВМРО-ДПМНЕ за 1.360.000 евра кои ги пуштил во оптек и ги испрал за да купи ...
АКО ГО ПРИФАТИ СУДОТ РАЗГОВОРОТ ШТО ГО СНИМАЛ ГРУЕВСКИ СО КАМЧЕВ, ТОГАШ ДА СЕ ПРИФАТИ И РАЗГОВОРОТ ВО КОЈ СЕ ФАЛИ ДЕКА НАШОЛ ЗЕМЈИШТЕ ЗА ЏАБАЛ’К, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“

АКО ГО ПРИФАТИ СУДОТ РАЗГОВОРОТ ШТО ГО СНИМАЛ ГРУЕВСКИ СО КАМЧЕВ, ТОГАШ ДА СЕ ПРИФАТИ И РАЗГОВОРОТ ВО КОЈ СЕ ФАЛИ ДЕКА НАШОЛ ЗЕМЈИШТЕ ЗА ЏАБАЛ’К, КАЖА ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА НА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“

Обвинителката Лиле Стефанова му предложи на судот да се замрзнат, а по завршувањето на постапката и да се запленат трите апартмана од 750 метри квадра ...
ГРУЕВСКИ ГИ ЗАМЕНИ ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО ТРИ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ ОД 750 КВАДРАТА, СВЕДОЧЕШЕ КАМЧЕВ

ГРУЕВСКИ ГИ ЗАМЕНИ ПЛАЦЕВИТЕ НА ВОДНО СО ТРИ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ ОД 750 КВАДРАТА, СВЕДОЧЕШЕ КАМЧЕВ

По сведочењата на обвинетите Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски, и на Ненад Јосифовиќ, на денешното судење за „Плацеви на Водно“ сведочеше и обв ...
КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

КАМЧЕВ МИ ПРЕФРЛИ 11 ИЛЈАДИ ЕВРА И ВЕДНАШ МУ ГИ ВРАТИВ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ПОРЕАЛНА ПРОДАЖБАТА НА „СИРАХ“ КОЈА ГО ИМАШЕ ЗЕМЈИШТЕТО НА ВОДНО, СВЕДОЧИ КУМОТ НА ГРУЕВСКИ

Откaко призна и опиша како Никола Груевски како скриен газда на „Сирах инженеринг“ од Скопје, фирма ќерка на „Сирах лимитед“ од Белизе, ги купил плаце ...
ЈАНЕВА БАРА ДА ПРИСУСТВУВА НА ГРАЃАНСКАТА ПАРНИЦА НА КАМЧЕВ ПРОТИВ НЕА, СИНОТ ЛАЗАР КОЈ Ѝ Е АДВОКАТ, ПОНУДИ ДА ГИ ПЛАТИ ТРОШОЦИТЕ ЗА СПРОВОД ОД ИДРИЗОВО

ЈАНЕВА БАРА ДА ПРИСУСТВУВА НА ГРАЃАНСКАТА ПАРНИЦА НА КАМЧЕВ ПРОТИВ НЕА, СИНОТ ЛАЗАР КОЈ Ѝ Е АДВОКАТ, ПОНУДИ ДА ГИ ПЛАТИ ТРОШОЦИТЕ ЗА СПРОВОД ОД ИДРИЗОВО

Во Основниот граѓански суд Скопје се собраа адвокатите на подготвителна расправа во граѓанската парница Јордан Камчев против Бојан Јовановски, Катица ...
МИЈАЛКОВ ПАК ФАТИЛ КОВИД, КАМЧЕВ ДОЈДЕ ВО СУД И СЕ ВРАТИ НАЗАД

МИЈАЛКОВ ПАК ФАТИЛ КОВИД, КАМЧЕВ ДОЈДЕ ВО СУД И СЕ ВРАТИ НАЗАД

Од двајцата ослободени пред Нова Година од притвор, обвинети во „Плацеви на Водно" Јордан Камчев и Сашо Мијалков, на првото продолжение на судењето на ...
КАМЧЕВ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР, АПЕЛАЦИЈА ГО ОСЛОБОДИ СО ГАРАНЦИЈА ОД 11 МИЛИОНИ ЕВРА

КАМЧЕВ ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР, АПЕЛАЦИЈА ГО ОСЛОБОДИ СО ГАРАНЦИЈА ОД 11 МИЛИОНИ ЕВРА

Бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно“, излегува од притвор откако Апелациониот суд Скопје денеска ја прифати неговата жалб ...
1 2 3 16 10 / 160 НАПИСИ