СЈО НАЈАВИ ДВА НОВИ СЛУЧАИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  СЈО НАЈАВИ ДВА НОВИ СЛУЧАИ

  Специјалното јавно обвинителство најави две нови истраги, објави пред малку СЈО.
  Детали за истрагите ќе бидат соопштени задутре на прес конференција.

  „На 20.10.2016 година со почеток во 11:00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ќе се одржи прес конференција на која ќе бидат презентирани две нови истраги“, соопштија од СЈО.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира