Таг: СЈО

1 2 3 77 10 / 763 НАПИСИ
УПРАВНИТЕ СУДИИ ОБВИНЕТИ ВО „ТИТАНИК 2“ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ПО ТУЖБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

УПРАВНИТЕ СУДИИ ОБВИНЕТИ ВО „ТИТАНИК 2“ ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ПО ТУЖБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Петтемина судии, обвинети за злоупотреба на службената положба во предметот “Титаник 2“ на СЈО за изборни нерегуларности, ќе одлучуваат за поднесените ...
АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека домашната логистика била клучна за заминувањето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски надвор ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

На Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска требаше да им се суди за фалсификуваните бугарски пасоши, но рочиште не се одржало, бидејќи во Кривичниот ...
ОТФРЛЕНИ ИНИЦИЈАТИВИТЕ НА ЈАНЕВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЧЕТИРИ СУДИИ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

ОТФРЛЕНИ ИНИЦИЈАТИВИТЕ НА ЈАНЕВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЧЕТИРИ СУДИИ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од четирите барања за разрешување на судијки од Основниот суд Скопје 1 за опструирање на случаите на СЈО, ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска пред грчкиот јавен обвинител изјавиле дека не сакаат да бидат екстрадирани во Македонија, бидејќи се плашеле ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

Горан Грујевски и Никола Бошкоски биле вчера уапсени на аеродромот во Солун со лажни пасоши пред лет за Будимпешта, објавија грчките медиуми. Според в ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

Избеганите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по кои што МВР трагаше нецели три месеци, вечерва се уапсени од грчката полиција во Солун, потврдија изво ...
ЈАНКУЛОСКА И МИЈАЛКОВ ЌЕ БИДАТ ПОВИКАНИ ЗА СВЕДОЦИ ВО „СОПОТ“

ЈАНКУЛОСКА И МИЈАЛКОВ ЌЕ БИДАТ ПОВИКАНИ ЗА СВЕДОЦИ ВО „СОПОТ“

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кои во една од бомбите што ги пушти Зоран Заев как ...
СЈО СЕ ВРАТИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПО ДОКАЗИ ПРОТИВ ПАНЧЕВСКИ

СЈО СЕ ВРАТИ ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПО ДОКАЗИ ПРОТИВ ПАНЧЕВСКИ

Информатичарите од Специјалното јавно обвинителство, како дел од тимот истражители во предистражната постапка за злоупотреби со АКМИС системот во Осно ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД ЗЛАТА ПОПОВА ДВА ПАТИ РАПОРТИРАЛА ПРЕД КАРАЏОВСКИ ЗА ПАНЧЕВСКИ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ГЕВГЕЛИСКИОТ СУД ЗЛАТА ПОПОВА ДВА ПАТИ РАПОРТИРАЛА ПРЕД КАРАЏОВСКИ ЗА ПАНЧЕВСКИ

Во рок од една недела, претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски два пати барал од претседателката на Основниот суд Гевгелија Злата Попова да м ...
1 2 3 77 10 / 763 НАПИСИ