Таг: истрага

1 2 3 16 10 / 160 НАПИСИ
ЗАВРШЕНА Е ИСТРАГАТА ЗА НАПАДОТ НА СКОПСКАТА КОНТРОЛНА КУЛА, СЕ ЧЕКА ЕУРОКОНТРОЛ КОЈА МОЖЕ ДА МУ ПРЕСУДИ НА ВИДОТ НА КРИВИЧНОТО ДЕЛО

ЗАВРШЕНА Е ИСТРАГАТА ЗА НАПАДОТ НА СКОПСКАТА КОНТРОЛНА КУЛА, СЕ ЧЕКА ЕУРОКОНТРОЛ КОЈА МОЖЕ ДА МУ ПРЕСУДИ НА ВИДОТ НА КРИВИЧНОТО ДЕЛО

Истрагата за нападот на Контролата на летање во М-НАВ на 4 јануари е 90 отсто завршена, се чека уште известувањето од Еуроконтрол – како го видела тој ...
ФФМ ПОД ИСТРАГА ЗА НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА МАКЕДОНСКИ КЛУБОВИ, МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТИ

ФФМ ПОД ИСТРАГА ЗА НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА МАКЕДОНСКИ КЛУБОВИ, МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТИ

Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска влезе во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во истрагата за наместени натпревари на македонск ...
МОЕТО ПОМНЕЊЕ Е ДОБРО, КАЖА БАЈДЕН ПО ТВРДЕЊАТА ДЕКА НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ СЕТИ КОГА ПОЧИНАЛ СИН МУ

МОЕТО ПОМНЕЊЕ Е ДОБРО, КАЖА БАЈДЕН ПО ТВРДЕЊАТА ДЕКА НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ СЕТИ КОГА ПОЧИНАЛ СИН МУ

Џо Бајден луто ја критикуваше истрагата која заклучи дека тој лошо ракувал со доверливи фокументи и се мачел да се присети на клучни моменти од живото ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ ЛИ СУН-КЈУН, ЅВЕЗДАТА НА КОРЕЈСКИОТ ОСКАРОВЕЦ „ПАРАЗИТ“, КОЈ БЕШЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ДРОГА

ПОЧИНА АКТЕРОТ ЛИ СУН-КЈУН, ЅВЕЗДАТА НА КОРЕЈСКИОТ ОСКАРОВЕЦ „ПАРАЗИТ“, КОЈ БЕШЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ДРОГА

Јужнокорејскиот актер Ли Сун-кјун (48), најпознат по улогата во оскаровецот „Паразит“, е пронајден мртов, потврдија властите. Актерот беше пронајден о ...
НОВАТА ФРАНЦУСКА МИНИСТЕРКА ЗА ЗДРАВСТВО ПОД ИСТРАГА ЗА НЕПРИЈАВЕНИ ЛУКСУЗНИ ПОДАРОЦИ

НОВАТА ФРАНЦУСКА МИНИСТЕРКА ЗА ЗДРАВСТВО ПОД ИСТРАГА ЗА НЕПРИЈАВЕНИ ЛУКСУЗНИ ПОДАРОЦИ

Новоименуваната француска министерка за здравство е под истрага дека примала непријавени луксузни подароци додека работела како фармацевтка. Агнес ...
БИВШИОТ ДИРЕКТОР НА ПУИГ И СЕГАШНИОТ И БИВШИОТ ДИРЕКТОР НА СКОПСКИОТ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ЗА ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА ПРОФИТ ГО УРНАЛЕ  ХОТЕЛ „ШАР“ ВО СТАРА ЧАРШИЈА ЗАШТИТЕН КАКО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО

БИВШИОТ ДИРЕКТОР НА ПУИГ И СЕГАШНИОТ И БИВШИОТ ДИРЕКТОР НА СКОПСКИОТ КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ЗА ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА ПРОФИТ ГО УРНАЛЕ ХОТЕЛ „ШАР“ ВО СТАРА ЧАРШИЈА ЗАШТИТЕН КАКО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО

Поранешниот претседател на Одбор на директори во АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор Скопје (ПУИГ) Мујо Љ. е осомни ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОВЕДЕ ИСТРАГА ПРОТИВ ВОЗАЧОТ КОЈ ГО ПРЕВЕЗЕ ПАЛЕВСКИ ВО ТУРЦИЈА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОВЕДЕ ИСТРАГА ПРОТИВ ВОЗАЧОТ КОЈ ГО ПРЕВЕЗЕ ПАЛЕВСКИ ВО ТУРЦИЈА

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје почна истражна постапка за возачот Стефан Димковски кој го превезе од Србија во Турција Љупчо Палевски-Палч ...
НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

НОВИ ПРОТЕЧЕНИ ДОКУМЕНТИ ОД КИПАР ОТКРИВААТ ДЕКА АБРАМОВИЧ ИМ ПРЕФРЛИЛ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЛУЃЕ ОПИШАНИ КАКО „ПАРИЧНИЦИ“ НА ПУТИН

Нови протечени документи откриваат трага на пари која ги поврзува Роман Абрамович и двајца мажи кои се наречени „паричници“ на Владимир Путин. Бившиот ...
ФБИ МУ ГИ ЗАПЛЕНИ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ВО ИСТРАГА ЗА ПРИМАЊЕ СТРАНСКИ ДОНАЦИИ

ФБИ МУ ГИ ЗАПЛЕНИ ТЕЛЕФОНИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ВО ИСТРАГА ЗА ПРИМАЊЕ СТРАНСКИ ДОНАЦИИ

Американското Федерално биро за истраги (ФБИ) му ги заплени телефоните на њујоршкиот градоначалник Ерик Адамс во истрага за финансирање кампања. Од не ...
ЕВЕНТУАЛНИТЕ ШТЕТИ ОД КУПУВАЊЕТО НА ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ ПО 40 ПАТИ ПОСКАПА ЦЕНА ЌЕ СИ ОДАТ НА ТОВАР НА ЕВН, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА

ЕВЕНТУАЛНИТЕ ШТЕТИ ОД КУПУВАЊЕТО НА ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ ПО 40 ПАТИ ПОСКАПА ЦЕНА ЌЕ СИ ОДАТ НА ТОВАР НА ЕВН, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА

Обвинителството ја запре истрагата за измамата со купување ниви за фотоволтаици во Делчево, платени како градежно земјиште за 40 пати поскапо од нивна ...
1 2 3 16 10 / 160 НАПИСИ