ВЛАДЕ, НАЈТЕШКО Е ДА ИГРАШ ПРЕТСТАВА ПРЕД КАТИЦА

  ВЛАДЕ, НАЈТЕШКО Е ДА ИГРАШ ПРЕТСТАВА ПРЕД КАТИЦА

  Шарената револуција за време на вечерашните протести повторно ја обои зградата на битолското обвинителство. Во последно време овој објект е најчеста мета за боење на шарените револуционери откако полицијата поднесе 26 кривични пријави против битолчани за шарење на општинската зграда, а од СВР изјавија дека било постапувано по барање на основното обвинителстсво.

  Протестот вечерва започна пред Офицерскиот дом, а заврши пред општина Битола. По денешните најави дека СЈО бара притвор за градоначалникот Владимир Талески демонстрантите му порачаа „Владе, најтешко е да играш претстава пред Катица Јанева“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари