ЗЕМЈОТРЕС ОД 4,4 СТЕПЕНИ СО ЕПИЦЕНТАР ВО СКОПСКА ЦРНА ГОРА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    ЗЕМЈОТРЕС ОД 4,4 СТЕПЕНИ СО ЕПИЦЕНТАР ВО СКОПСКА ЦРНА ГОРА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

    Земјотрес со силина помеѓу 4,4 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје утринава околу 7 часот. Според Институтот за за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија (ИЗИИС) земјотресот бил со епицентар на 7 километри од центарот на градот во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од 2-3 километри поради што силно се почувствувал.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари