ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ ПРИНС, ПОЛИЦИЈАТА ЈА ИСТРАЖУВА СМРТТА

a:1:{s:9:"td_source";s:14:"Си-Ен-Ен

    ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ ПРИНС, ПОЛИЦИЈАТА ЈА ИСТРАЖУВА СМРТТА

    Почина Принс Роџер Нелсон, легендарниот пејач познат како Принс, потврдиле од неговата фамилија за Си-Ен-Ен. Имаше 57 години.
    Полицијата ја истражува смртта на пејачот во Карвер Каунти, во американската држава Минесота. „Не објавуваме никаква информација за идентитетот на лицето што починало, изјавил за Си-Ен-ЕН, портпаролот на шерифот во Карвер Каунти.
    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари