ПОЛИЦАЕЦ УБИЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО ПАРИЗ, ШАНЗЕЛИЗЕ ПОД БЛОКАДА

  ПОЛИЦАЕЦ УБИЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО ПАРИЗ, ШАНЗЕЛИЗЕ ПОД БЛОКАДАВооружената престрелка на познатиот булевар се случи само три дена пред првиот круг од претседателските избори во Франција. (Фото: Ројтерс)

  Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција.

  Според некои извештаи, убиен е и напаѓачот кој пукал на нив. Шанзелизе, кадешто се случи пукањето, е под блокада на полицијата.

  Франција оди на претседателски избори в недела и џихадизмот е една од главните теми во изборната кампања.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира
  Booking.com

  Коментари