Таг: Париз

1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ
ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

1 Да сум некој Германец или Французин сега, додека планирам кое море да го фатам за одмор, ич нема да ми биде гајле дали ЕУ треба да се проширува на З ...
Ѝ ПОНУДИВ ШПРИЦЕР НА МОНА ЛИЗА И ПОБЕДИВ, ВЕЛИ СТУДЕНТКАТА КОЈА ОСВОИ ПРИВАТНА ТУРА И НОЌ ВО ЛУВР

Ѝ ПОНУДИВ ШПРИЦЕР НА МОНА ЛИЗА И ПОБЕДИВ, ВЕЛИ СТУДЕНТКАТА КОЈА ОСВОИ ПРИВАТНА ТУРА И НОЌ ВО ЛУВР

Италијанско-канадската студентка на конзервација Даниела Молинари беше избрана од 180.000 учесници на натпреварот кој го организираа парискиот музеј Л ...
„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО Ѝ ПЕТРУНИЈА“ НА МИТЕВСКА ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО 60 КИНОСАЛИ ВО ФРАНЦИЈА

„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО Ѝ ПЕТРУНИЈА“ НА МИТЕВСКА ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО 60 КИНОСАЛИ ВО ФРАНЦИЈА

Македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на режисерката Теона Стругар Митевска од денеска почнува да се прикажува во 60 киносали во Фран ...
УБАВИНА ОД КАТАСТРОФА – ДИЗАЈНЕРИ ОД ЦЕЛ СВЕТ СО ПРЕДЛОЗИ ЗА НОВАТА КУЛА НА НОТР ДАМ

УБАВИНА ОД КАТАСТРОФА – ДИЗАЈНЕРИ ОД ЦЕЛ СВЕТ СО ПРЕДЛОЗИ ЗА НОВАТА КУЛА НА НОТР ДАМ

По пожарот на 15 април во кој изгоре кулата на врвот на катедралата Нотр Дам во Париз, и откако францускиот премиер Едуар Филип објави дека ќе распиша ...
МАКРОН ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ОБНОВИ НОТР ДАМ ЗА ПЕТ ГОДИНИ, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ДЕЦЕНИИ

МАКРОН ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ОБНОВИ НОТР ДАМ ЗА ПЕТ ГОДИНИ, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ДЕЦЕНИИ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека катедралата Нотр Дам ќе биде уште поубава откако повторно ќе се изгради и дека сака работите да бид ...
ПОЖАРОТ НА НОТР ДАМ Е ИЗГАСНАТ, ФРАНЦУСКИ МИЛИЈАРДЕР ЌЕ ДОНИРА 100 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОБНОВА

ПОЖАРОТ НА НОТР ДАМ Е ИЗГАСНАТ, ФРАНЦУСКИ МИЛИЈАРДЕР ЌЕ ДОНИРА 100 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОБНОВА

Пожарот на катедралата Нотр Дам, едно од обележјата на Париз, е ставен под контрола околу три часот наутро и веќе нема опасност од негово ширење, иако ...
ГО ИЗБЕГНАВМЕ НАЈЛОШОТО, ЗАЕДНО ЌЕ ЈА ОБНОВИМЕ НОТР ДАМ, ИЗЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ПО КАТАСТРОФАЛНИОТ ПОЖАР

ГО ИЗБЕГНАВМЕ НАЈЛОШОТО, ЗАЕДНО ЌЕ ЈА ОБНОВИМЕ НОТР ДАМ, ИЗЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ПО КАТАСТРОФАЛНИОТ ПОЖАР

„Најлошото е избегнато, заедно повторно ќе ја изградиме Нотр Дам“, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, откако по петчасовната борба со ката ...
НОТР ДАМ СПАСЕНА ОД ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ, ПОЖАРНИКАР СЕРИОЗНО ПОВРЕДЕН

НОТР ДАМ СПАСЕНА ОД ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ, ПОЖАРНИКАР СЕРИОЗНО ПОВРЕДЕН

Главната структура на катедралата Нотр Дам во Париз, едно од обележјата на Париз, е спасена и зачувана, потврди шефот на пожарникарите, но медиумите о ...
ПОЖАРОТ ВО НОТР ДАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГАСИ СО АВИОНИ ОТИ ЌЕ СЕ УРНЕ КАТЕДРАЛАТА

ПОЖАРОТ ВО НОТР ДАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГАСИ СО АВИОНИ ОТИ ЌЕ СЕ УРНЕ КАТЕДРАЛАТА

Катедралата Нотр Дам, едно од обележјата на Париз, гори веќе три часа, а од пожарот по еден час падна и покривот на главната кула. Француските властит ...
ПАРИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ПОЖАРОТ ВО КАТЕДРАЛАТА НОТР ДАМ

ПАРИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ПОЖАРОТ ВО КАТЕДРАЛАТА НОТР ДАМ

Париското обвинителство отвори истрага за пожарот на во катедралата Нотр Дам, едно од обележјата на Париз, што почна околу 18.30-18.50 часот вечерва п ...
1 2 3 6 10 / 56 НАПИСИ