ВО ПОЖАР ОД РОДЕНДЕНСКА ТОРТА ВО ФРАНЦИЈА ЗАГИНАА 13 ЛУЃЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:20:"Париз,(АФП)

  ВО ПОЖАР ОД РОДЕНДЕНСКА ТОРТА ВО ФРАНЦИЈА ЗАГИНАА 13 ЛУЃЕ

  Најмалку 13 лица загинаа и шестмина се повредени во пожар за време на роденденска забава во северниот француски град Руан, јави АФП.

  Пожарот започнал од свеќичките на роденденската роденденска торта околу полноќ во ноќта помеѓу сабота и недела. Се запалил таванот од подрумот каде што била забавата. Таванот бил од стиропор.

  Истрагата е во тек, но тероризам се отфрла како предизвикувач на трагедијата.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари