Таг: 8 Септември

1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ
ИЗВИНЕТЕ ЗА НЕРВОЗАТА

ИЗВИНЕТЕ ЗА НЕРВОЗАТА

Среќа, се појави Марјана ...
СО ХЕЛИКОПТЕР ОД ХЕЛИОДРОМОТ КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, КАДЕ СЕ ГРАДИ 17-КАТНИЦА, ПРЕНЕСЕН ПАЦИЕНТ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ВИЕНА

СО ХЕЛИКОПТЕР ОД ХЕЛИОДРОМОТ КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, КАДЕ СЕ ГРАДИ 17-КАТНИЦА, ПРЕНЕСЕН ПАЦИЕНТ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ВИЕНА

Со хеликоптерот на Министерството за внатрешни работи МВР) кој е опремен со медицинска опрема денеска е пренесен пациент  на лекување во Виена. Хелико ...
УТРЕ ОД 13 ЧАСОТ И ЗАДУТРЕ ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ ЗА СООБРАЌАЈ БУЛЕВАРОТ „ИЛИНДЕНСКА“ И ДЕЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОРАДИ САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

УТРЕ ОД 13 ЧАСОТ И ЗАДУТРЕ ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ ЗА СООБРАЌАЈ БУЛЕВАРОТ „ИЛИНДЕНСКА“ И ДЕЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОРАДИ САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ

Утре (29 ноември) од 13.00 часот и цел ден задутре (30 ноември) сѐ до завршување на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје ќе бидат затворени за сообра ...
БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО СИТЕ МУЗЕИ И КУЛТУРНИ УСТАНОВИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, АРМИЈАТА СО ПОКАЗНА ВЕЖБА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО СИТЕ МУЗЕИ И КУЛТУРНИ УСТАНОВИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, АРМИЈАТА СО ПОКАЗНА ВЕЖБА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

Под слоганот „Гласник на слободата“ годинава ќе се празнува 8 Септември - Денот на независноста. Програмата подготвена од Владата предвидува повеќе св ...
ЗА 8 СЕПТЕМВРИ БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО МУЗЕИТЕ И КУЛТУРНИТЕ УСТАНОВИ

ЗА 8 СЕПТЕМВРИ БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО МУЗЕИТЕ И КУЛТУРНИТЕ УСТАНОВИ

Бесплатен влез во музеите, галериите и културните установи е дел од програмата на Владата за одбележување на Денот на независноста – 8 Септември. Граѓ ...
УЧЕБНИЦИТЕ ПО ИСТОРИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ФАТАТ ПРАШИНА, СЕКОЈ ДЕН ИСПИШУВАМЕ ИСТОРИЈА, КАЖА ЗАЕВ

УЧЕБНИЦИТЕ ПО ИСТОРИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ФАТАТ ПРАШИНА, СЕКОЈ ДЕН ИСПИШУВАМЕ ИСТОРИЈА, КАЖА ЗАЕВ

Нашите учебници по историја и општество никогаш нема да фатат прашина затоа што нашата изградба и нашиот развој се постојани и затоа што секој ден има ...
ПРАШАЊАТА ЗОШТО НЕМАМЕ 1.000 ЕВРА ПЛАТА И ЗОШТО МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛУВААТ СЕ АПСОЛУТНО ЛЕГИТИМНИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

ПРАШАЊАТА ЗОШТО НЕМАМЕ 1.000 ЕВРА ПЛАТА И ЗОШТО МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛУВААТ СЕ АПСОЛУТНО ЛЕГИТИМНИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

Земјава ќе биде пристојно место за живеење ако сите се вложиме во тоа, а секако најголема одговорност имаат оние кои ја водат. Со сите свои недостатоц ...
СО „ТИШИНА“ И МУРАЛОТ НА КОНЕСКИ САКАВ ДА ПОКАЖАМ ДЕКА ДОПРВА ТРЕБА ДА ИСТРАЕМЕ, ВЕЛИ ДЕЈВИД СТОИЛКОВСКИ-МОЛЕРАЈ

СО „ТИШИНА“ И МУРАЛОТ НА КОНЕСКИ САКАВ ДА ПОКАЖАМ ДЕКА ДОПРВА ТРЕБА ДА ИСТРАЕМЕ, ВЕЛИ ДЕЈВИД СТОИЛКОВСКИ-МОЛЕРАЈ

Сакав да укажам дека како народ сме биле силни и истрајни, но допрва треба да истраеме и да ја негуваме нашата традиција, вели Дејвид Стоилковски-Моле ...
ВМРО-ДПМНЕ СИ ОРГАНИЗИРА СВОЈА ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО БИТОЛА

ВМРО-ДПМНЕ СИ ОРГАНИЗИРА СВОЈА ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО БИТОЛА

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Битола организира прослава на 8 Септември - Денот на независноста. Од опозициската партија велат дека тоа ќе биде „вистинско нар ...
МАЈКА МИ ГЛАСАЛА НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ОТИШЛА ДА СЕ ПОРОДИ, ВЕЛИ ВРСНИЧКАТА НА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, 30-ГОДИШНАТА КЕТИ КОСТОВА ОД РОСОМАН

МАЈКА МИ ГЛАСАЛА НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ОТИШЛА ДА СЕ ПОРОДИ, ВЕЛИ ВРСНИЧКАТА НА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, 30-ГОДИШНАТА КЕТИ КОСТОВА ОД РОСОМАН

Неполн час откако моите родители гласале на референдумот за независност на Македонија, мајка ми добила породилни болки и за кратко време ме родила, ве ...
1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ