Таг: аеродром

1 11 12 13125 / 125 НАПИСИ
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

Портпаролот на турското државно разузнавање изјави дека обидот за државен удар бил одбиен. Армиски борбени авиони летаат над Анкара за да ги неутрализ ...
41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Истанбулскиот гувернер соопшти дека има 41 загинат во вчерашниот смртоносен самоубиствен напад на аеродромот Ататурк зад кој најверојатно стои Исл ...
МНР Е ВО КОМУНИКАЦИЈА СО ТУРСКИТЕ ВЛАСТИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ ИМА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ИСТАНБУЛ

МНР Е ВО КОМУНИКАЦИЈА СО ТУРСКИТЕ ВЛАСТИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ ИМА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ИСТАНБУЛ

Министерството за надворешни работи на Македонија нема информации дали во терористичкиот напад на Истанбулскиот аеродром има загинати или повредени ма ...
БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Белгискиот јавен сервис „Ве-ер-те“ објави дека е зголемен бројот на жртвите во нападите во Брисел и оти тој се искачил ...
1 11 12 13125 / 125 НАПИСИ