Таг: Африм Гаши

1 213 / 13 НАПИСИ
СЕЛА И ГАШИ ПОБАРАА ЕУ ДА НЕ ГО ПРИЗНАЕ ДУИ КАКО ЛЕГИТИМЕН ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНЦИТЕ

СЕЛА И ГАШИ ПОБАРАА ЕУ ДА НЕ ГО ПРИЗНАЕ ДУИ КАКО ЛЕГИТИМЕН ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНЦИТЕ

Коалиционите партнери Алијанса за Албанците и Алтернатива на денешниот „Марш за демократија“, кој заврши пред канцеларијата на ЕУ во Скопје побараа од ...
МУХИЌ, ГАШИ И СЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, БАРААТ ДА СЕ ОБЈАВАТ СНИМКИ ОД ГЛАСАЊЕТО

МУХИЌ, ГАШИ И СЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, БАРААТ ДА СЕ ОБЈАВАТ СНИМКИ ОД ГЛАСАЊЕТО

Независниот пратеник од владејачката коалиција Ферид Мухиќ кажа дека вчера гласал „за“ за Законот за употреба на јазиците, обраќајќи се процедурално н ...
СО НЕДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ВЛАСТА САКА ДА ГИ ОДЛОЖИ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ОБВИНИ БЕСА

СО НЕДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ВЛАСТА САКА ДА ГИ ОДЛОЖИ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ОБВИНИ БЕСА

Недонесувањето на законот за употреба на јазиците е причина што може да ја искористи парламентарното мнозинство за да ги одложат локалните избори зака ...
1 213 / 13 НАПИСИ