Таг: активисти

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ ФРЛИЈА ЈАГЛЕН ВО ФОНТАНАТА ДИ ТРЕВИ, САНАЦИЈАТА ЌЕ БИДЕ ДОЛГА И СКАПА

АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ ФРЛИЈА ЈАГЛЕН ВО ФОНТАНАТА ДИ ТРЕВИ, САНАЦИЈАТА ЌЕ БИДЕ ДОЛГА И СКАПА

Активисти за климатски промени вчера фрлија јаглен и ја потемнија водата во фонтаната Ди треви во Рим. Околу десет активисти од групата „Последната г ...
КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ ПАК ФРЛИЈА БОЈА ВРЗ СПОМЕНИКОТ НА УСТАВОТ ВО БЕРЛИН

КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ ПАК ФРЛИЈА БОЈА ВРЗ СПОМЕНИКОТ НА УСТАВОТ ВО БЕРЛИН

Климатските активисти денеска уште еднаш вандализираа споменик во Берлин посветен на германскиот Устав, со мачкање леплива течност врз неговите стакле ...
АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ СЕ ЗАЛЕПИЈА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА БЕРЛИНАЛЕТО

АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ СЕ ЗАЛЕПИЈА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА БЕРЛИНАЛЕТО

Активисти се залепија самите себеси на црвениот килим на синоќешното свечено отворање на Берлиналето, повикувајќи ја германската влада и општество да ...
АКТИВИСТИ СЕ ЗАЛЕПИЈА ЗА ПАТИШТАТА ВО ГЕРМАНИЈА И БАРАА ПОВЕЌЕ АКЦИЈА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

АКТИВИСТИ СЕ ЗАЛЕПИЈА ЗА ПАТИШТАТА ВО ГЕРМАНИЈА И БАРАА ПОВЕЌЕ АКЦИЈА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Активистите на движењето „Последна генерација“ денеска ги блокираа патиштата во Берлин, Лајпциг, Магдебург и други германски градови барајќи повеќе ак ...
ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

Норвешката полиција соопшти дека вчера двајца климатски активисти неуспешно се обиделе да се залепат на ремек-делото на Едвард Мунк „Крик“ од 1893 во ...
ГЕРМАНСКИ КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ ФРЛИЈА ПИРЕ ВРЗ ДЕЛО НА МОНЕ ВРЕДНО 111 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ГЕРМАНСКИ КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ ФРЛИЈА ПИРЕ ВРЗ ДЕЛО НА МОНЕ ВРЕДНО 111 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Активисти на германско здружение за заштита на животната средина фрлија пире врз уметничко дело на Клод Моне во Музејот Барберини во Потсдам. По девет ...
БЕЛОРУСКИ, РУСКИ И УКРАИНСКИ АКТИВИСТИ ЈА ДЕЛАТ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

БЕЛОРУСКИ, РУСКИ И УКРАИНСКИ АКТИВИСТИ ЈА ДЕЛАТ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

Белоруски, руски и украински активисти за човекови права се годинашните добитници на Нобеловата награда за мир. Нобеловиот комитет соопшти дека таа ќе ...
СКИ ЦЕНТАР НА ЈАБЛАНИЦА ЗА МЕРКО Е ИНВЕСТИЦИЈА ВО ТУРИЗМОТ, ЗА АКТИВИСТИТЕ УЗУРПАЦИЈА НА АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА

СКИ ЦЕНТАР НА ЈАБЛАНИЦА ЗА МЕРКО Е ИНВЕСТИЦИЈА ВО ТУРИЗМОТ, ЗА АКТИВИСТИТЕ УЗУРПАЦИЈА НА АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА

Изградбата на современ ски центар на Јабланица за градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко значи развој на туризмот, a за граѓанските активисти пак е сп ...
ГРАЃАНСКИ АКТИВИСТИ БАРААТ ДИСЛОКАЦИЈА НА ДЕПОНИИТЕ ОТИ СЕ ЗАГАДУВАЛ ВОЗДУХОТ ВО ОХРИД И СТРУГА, МЕРКО НЕ ГЛЕДА ПРОБЛЕМ, ГЕОРГИЕСКИ НЕМА РЕШЕНИЕ

ГРАЃАНСКИ АКТИВИСТИ БАРААТ ДИСЛОКАЦИЈА НА ДЕПОНИИТЕ ОТИ СЕ ЗАГАДУВАЛ ВОЗДУХОТ ВО ОХРИД И СТРУГА, МЕРКО НЕ ГЛЕДА ПРОБЛЕМ, ГЕОРГИЕСКИ НЕМА РЕШЕНИЕ

Граѓанските активисти алармираат за штетноста од депониите на Буково и таа во Струга. Бараат нивно затворање оти, како што велат, во ек на туристичка ...
СО ЕКО АКЦИЈА ИСЧИСТЕНИ И ПРОБИЕНИ ПЕШАЧКИ, ВЕЛОСИПЕДСКИ И МОТО ПАТЕКИ ВО ПРЕСПА

СО ЕКО АКЦИЈА ИСЧИСТЕНИ И ПРОБИЕНИ ПЕШАЧКИ, ВЕЛОСИПЕДСКИ И МОТО ПАТЕКИ ВО ПРЕСПА

Активисти во Преспа деновиве одржаа еко акции со расчистување на смет и обезбедија проодност на пешачки, велосипедски и мото патеки во овој крај. Тие ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ