Таг: Александар Микиќ

МИКИЌ ИГРА, СИМОНОВ ЈА РЕЖИРА МОНОДРАМАТА „ТОРОНТО ЕКСПРЕС“ ОД СПАСОВ-ЅОФ, ПРЕМИЕРАТА Е НА 15 ДЕКЕМВРИ ВО МНТ

МИКИЌ ИГРА, СИМОНОВ ЈА РЕЖИРА МОНОДРАМАТА „ТОРОНТО ЕКСПРЕС“ ОД СПАСОВ-ЅОФ, ПРЕМИЕРАТА Е НА 15 ДЕКЕМВРИ ВО МНТ

„Торонто експрес“ е монодрамата со Александар Микиќ, работена по збирката есеи „Тибам штркот“ на Зоран Спасов-Ѕоф, во режија на Јордан Симонов, која п ...
СО ВАКВА ЕКИПА МУ НЕМА КРАЈ НА МЕРАКОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ НА СТАРТОТ НА СНИМАЊЕТО НА „КАЈМАК“

СО ВАКВА ЕКИПА МУ НЕМА КРАЈ НА МЕРАКОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ НА СТАРТОТ НА СНИМАЊЕТО НА „КАЈМАК“

„Лето е преубава работа. Жешко лето е уште поубава. Жешко лето кога се снима, најубава. Со ваков супериорен актерски тим и топ екипа му нема крај на м ...
„КАЈМАК“ Е БЕЗОБРАЗНА КОМЕДИЈА – МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА 6 ЈУЛИ ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА СВОЈОТ СЕДМИ ФИЛМ

„КАЈМАК“ Е БЕЗОБРАЗНА КОМЕДИЈА – МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА 6 ЈУЛИ ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА СВОЈОТ СЕДМИ ФИЛМ

„Кајмак“ е една безобразна комедија, вели најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски за својот седми филм, чие снимање почнува на 6 јули во С ...
КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА ОСВЕТЛЕНА ЦРВЕНО ЗА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА ОСВЕТЛЕНА ЦРВЕНО ЗА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

Клиниката за кардиологија синоќа беше освтлена црвено, со што беше одбележан 29 септември Светскиот ден на срцето, за да се подигне свеста на граѓанит ...
4 / 4 НАПИСИ