Таг: АМСМ

ПАТОТ МАВРОВО – ДЕБАР Е ЗАТВОРЕН ПОРАДИ ОДРОН ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

ПАТОТ МАВРОВО – ДЕБАР Е ЗАТВОРЕН ПОРАДИ ОДРОН ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

На патот Долно Косоврасти - Дебар се појави одрон по попладневниот земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала, регистриран во 15.25 часот ...
УТРЕ ОД 12-15 ЧАСОТ ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈОТ КИЧЕВО-ОХРИД НА ДЕЛНИЦАТА ПРЕСЕКА-ПЕСОЧАН

УТРЕ ОД 12-15 ЧАСОТ ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈОТ КИЧЕВО-ОХРИД НА ДЕЛНИЦАТА ПРЕСЕКА-ПЕСОЧАН

Сообраќајот на патниот правец Кичево–Охрид, делница Пресека-Песочан, утре биде блокиран во двата правци во период од 12 до 15 часот, соопшти АМСМ. ...
ПИЈАНИ ГОСТИ ЌЕ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ЗА БЕСПЛАТНО ТАКСИ ВО СКОПСКИТЕ КАФАНИ

ПИЈАНИ ГОСТИ ЌЕ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ЗА БЕСПЛАТНО ТАКСИ ВО СКОПСКИТЕ КАФАНИ

Ваучери за такси превоз ќе даваат кафаните низ Скопје на пијани гости. Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото соју ...
НА БОГОРОДИЦА ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СЕ ЧЕКА ПО ТРИ СААТА

НА БОГОРОДИЦА ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СЕ ЧЕКА ПО ТРИ СААТА

Долги колони возила се создадени на граничниот премин Богородица, каде за влез во Грција се чека и до три часа, велат патници. АМСМ утрово соопшти дек ...
КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА

КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА

Километарски колони се создаваат вечерва на патарината близу езерото Младост кај Велес, поради зголемениот постпразничен  сообраќај. Колоните се созда ...
5 / 5 НАПИСИ