Таг: Амстердам

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ХОЛАНДСКИ ИСТРАЖУВАЧКИ НОВИНАР СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ, ОТКАКО БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО ГЛАВА ВО АМСТЕРДАМ

ХОЛАНДСКИ ИСТРАЖУВАЧКИ НОВИНАР СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ, ОТКАКО БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО ГЛАВА ВО АМСТЕРДАМ

Холандски телевизиски истражувачки новинар се бори за живот откако беше застрелан во вторникот навечер во Амстердам враќајќи се кон својот автомобил п ...
АМСТЕРДАМ ИЗГЛАСА ИСЕЛУВАЊЕ НА ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ И ЌЕ ОТВОРИ НОВ ЕРОТСКИ ЦЕНТАР

АМСТЕРДАМ ИЗГЛАСА ИСЕЛУВАЊЕ НА ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ И ЌЕ ОТВОРИ НОВ ЕРОТСКИ ЦЕНТАР

Амстердам ќе ги исели проститутките од зоната на црвените фенери и ќе отвори „еротски центар“ далеку од центарот на градот, одлучија советниците. Пред ...
АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

Амстердам планира да им забрани на туристите да влегуваат во кофи-шоп и од таму да купуваат хашиш или марихуана, објавија градските власти. Јавниот об ...
ТАНЦ НА СЕКСУАЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ ОД УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА ВО СКОПЈЕ

ТАНЦ НА СЕКСУАЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ ОД УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА ВО СКОПЈЕ

Пет девојки во жешките излози на Универзална сала во Скопје го доближија шармот на улицата на црвените фенери со борделите во Амстердам.  Пред црвенит ...
СЛИКАТА „СОНЧОГЛЕДИ“ НА ВАН ГОГ ВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОМЕСТУВА ОД АМСТЕРДАМ

СЛИКАТА „СОНЧОГЛЕДИ“ НА ВАН ГОГ ВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОМЕСТУВА ОД АМСТЕРДАМ

Стара 130 години, сликата „Сончогледи“, едно од најпознатите дела на Винсент ван Гог, стана премногу чувствителна за да оди на светски изложби и засек ...
АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ГИ ИСЕЛИ ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ГИ ИСЕЛИ ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Градоначалничката на Амстердам го претстави планот кој предвидува преселба на сексуалните работнички од историскиот центар на градот во други области. ...
АМСТЕРДАМ НАЈАВИ ПАУЗИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ

АМСТЕРДАМ НАЈАВИ ПАУЗИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ

Амстердам воведува нови мерки за да ги намали мешаниците на туристите во популарната област Зона на црвените фенери, вклучувајќи ги задолжителните чис ...
ПОЧИНА КУЛТНИОТ РОБИ МИЛЕР, КИНЕМАТОГРАФЕР НА ВЕНДЕРС И ЏАРМУШ

ПОЧИНА КУЛТНИОТ РОБИ МИЛЕР, КИНЕМАТОГРАФЕР НА ВЕНДЕРС И ЏАРМУШ

Еден од најголемите светски кинематографери, Роби Милер, познат како „мајстор на светлината“, почина на 78 години. Холандските медиуми објавија дека к ...
АМСТЕРДАМ ПО СЕДУМ ВЕКОВИ ПРВПАТ ЌЕ ДОБИЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

АМСТЕРДАМ ПО СЕДУМ ВЕКОВИ ПРВПАТ ЌЕ ДОБИЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Фемке Халсема ќе биде нов градоначалник на Амстердам, станувајќи прва жена во историјата на градот која била избрана на оваа функција. Иако повеќето ...
ПРЕТСТАВЕНА МАШИНА ЗА САМОУБИСТВО ВО КОЈА СЕ УМИРА СО ДОПИР НА КОПЧЕ

ПРЕТСТАВЕНА МАШИНА ЗА САМОУБИСТВО ВО КОЈА СЕ УМИРА СО ДОПИР НА КОПЧЕ

Контроверзна капсула која им овозможува на корисниците да извршат самоубиство со еден допир на копче привлече најголемо внимание на Саемот за погребна ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ