Таг: Анкара

1 2 10 / 12 НАПИСИ
БОМБА ЕКСПЛОДИРАШЕ БЛИЗУ ПАРЛАМЕНТОТ ВО АНКАРА, ПОВРЕДЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

БОМБА ЕКСПЛОДИРАШЕ БЛИЗУ ПАРЛАМЕНТОТ ВО АНКАРА, ПОВРЕДЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

Експлозијата близу турскиот парламент во Анкара беше терористички напад во кој се повредени двајца полицајци, соопшти министерот за внатрешни работи А ...
ЕРДОГАН ГИ ИЗГУБИ АНКАРА И ИЗМИР НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАВЕСТИ ПОРАЗ И ВО ИСТАНБУЛ

ЕРДОГАН ГИ ИЗГУБИ АНКАРА И ИЗМИР НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАВЕСТИ ПОРАЗ И ВО ИСТАНБУЛ

Партијата на Реџеп Таип Ердоган ја загуби власта во главниот град Анкара на вчерашните локални избори, што се смета за прв тежок удар врз неговата моќ ...
НАЈМАЛКУ СЕДУМ МРТВИ И 40 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРОТ НА ДВА ВОЗА ВО АНКАРА

НАЈМАЛКУ СЕДУМ МРТВИ И 40 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРОТ НА ДВА ВОЗА ВО АНКАРА

Најмалку седум луѓе загинаа во судирот на два брзи воза на една од железничките станици во Анкара, а повеќе од 40 се повредени. Локалните медиуми о ...
РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТУРЦИЈА УБИЕН ВО АНКАРА

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТУРЦИЈА УБИЕН ВО АНКАРА

Вооружен напаѓач го застрела рускиот амбасадор во Турција и уште најмалку тројца други вечерва во уметнички центар во турската престолнина Анкара. Рус ...
УБИЕН РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТУРЦИЈА

УБИЕН РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ТУРЦИЈА

Рускиот амбасадор во Турција починал откако бил застрелан во Анкара, јави АП, потврди руското министерство за надворешни работи. ...
ПО КРВАВИОТ ОБИД ЗА ПУЧ СО НАЈМАЛКУ 190 ЗАГИНАТИ, ЕРДОГАН ВЕТИ ОДМАЗДА

ПО КРВАВИОТ ОБИД ЗА ПУЧ СО НАЈМАЛКУ 190 ЗАГИНАТИ, ЕРДОГАН ВЕТИ ОДМАЗДА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изгледа дека го преживеа најлошото од обидот за воен удар по хаотичната ноќ во која дел од армијата се обиде д ...
НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

Портпаролот на турското државно разузнавање изјави дека обидот за државен удар бил одбиен. Армиски борбени авиони летаат над Анкара за да ги неутрализ ...
ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

Седумнаесет полицајци се убиени во хеликоптерскиот напад на седиштето на полициските специјалци во Анкара, јави агенцијата Анадолија. Турски борбен ав ...
ХЕЛИКОПТЕРИ ПУКААТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПАЛАТА НА ЕРДОГАН

ХЕЛИКОПТЕРИ ПУКААТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПАЛАТА НА ЕРДОГАН

Истрели се слушаат околу претседателската палата на Ердоган во Анкара, а хеликопери пукаат врз неа, јави турската агенција Анадолија. Претходно, силна ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ