Таг: Антикорупциска комисија

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ КОРУПЦИЈА, ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА, ТУКУ САМО ИНСТИТУЦИИ И НЕВЛАДИНИ

СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ КОРУПЦИЈА, ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА, ТУКУ САМО ИНСТИТУЦИИ И НЕВЛАДИНИ

Собранието го донесе Законот за спречување на корупција и судир на интереси со 81 глас „за“. Законот беше со европско знаме и донесен е по скратена по ...
ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 2 ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ВО АНТИКОРУПЦИСКА ДА ЧЛЕНУВААТ И БИВШИ ФУНКЦИОНЕРИ И ПАРТИСКИ ДОНАТОРИ, СПРОТИВНО НА ПРЕПОРАКИТЕ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ВО АНТИКОРУПЦИСКА ДА ЧЛЕНУВААТ И БИВШИ ФУНКЦИОНЕРИ И ПАРТИСКИ ДОНАТОРИ, СПРОТИВНО НА ПРЕПОРАКИТЕ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ВМРО-ДПМНЕ, без чии пратенички гласови не може да се обезбеди двотретинско мнозинство за носење на Законот за борба против корупцијата, бара да се изб ...
ВЛАСТА СЕ БРЗА ДА ЈА ФОРМИРА НОВАТА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ПОРАДИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГО ПОДДРЖУВА ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН

ВЛАСТА СЕ БРЗА ДА ЈА ФОРМИРА НОВАТА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ПОРАДИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГО ПОДДРЖУВА ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН

По седницата на која треба да се донесат уставните измени, закажана за 9 јануари, Собранието планира да го донесе и новиот предлог-законот за спречува ...
ИДНИТЕ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ ЌЕ ИМААТ ПРИСТАП ДО БАНКАРСКИТЕ ТАЈНИ, АМА ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА И НИВНИОТ ИМОТ

ИДНИТЕ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ ЌЕ ИМААТ ПРИСТАП ДО БАНКАРСКИТЕ ТАЈНИ, АМА ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА И НИВНИОТ ИМОТ

Сосема нов Закон за антикорупција претстави денеска министерката за правда Рената Дескоска, според кој и нотарите и извршителите ќе поднесуваат анкете ...
ДА НЕ СИ ПРАВАТ БАЈРАМ НА УМОТ ВО СДСМ, ВО АНТИКОРУПЦИСКА НЕМА МЕСТО ЗА ПАРТИСКИ КАДРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ДА НЕ СИ ПРАВАТ БАЈРАМ НА УМОТ ВО СДСМ, ВО АНТИКОРУПЦИСКА НЕМА МЕСТО ЗА ПАРТИСКИ КАДРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев ги повика граѓанските организации да конкурираат и да спремат луѓе за регулаторните тела, посебно за Антикорупциската комисија ко ...
ЗА ЕФИКАСНА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ТРЕБА ДА СЕ ЗГОЛЕМАТ НАДЛЕЖНОСТИТЕ НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

ЗА ЕФИКАСНА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ТРЕБА ДА СЕ ЗГОЛЕМАТ НАДЛЕЖНОСТИТЕ НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ

Два и пол месеци нема Антикорупциска комисија. Треба итно да се донесат одлуки за нејзино екипирање и да се напрaват реформи во законодавството за да ...
БАНЏИ ЏАМПИНГ

БАНЏИ ЏАМПИНГ

1 Џабе се бунат овие од  Левица. Се откри дека имаат министерско место. И тоа не било кое. Министерот за јавна администрација Дамјан Манчевски се прет ...
АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

Петмина од седум членови на Антикорупциската комисија, вклучувајќи го претседателот Игор Тантуровски, поднесоа оставки неделава по серијата текстови н ...
УШТЕ ТРОЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА, ДВАЈЦА ОСТАНАА ДА СЕ МИСЛАТ

УШТЕ ТРОЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА, ДВАЈЦА ОСТАНАА ДА СЕ МИСЛАТ

Покрај претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски и Горан Миленков, првиот член што се повлече, денес оставки до Собранието доставиле ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ