Таг: Арбен Таравари

1 6 7 874 / 74 НАПИСИ
АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ НЕМА ДА РАЗГОВАРА СО ВМРО-ДПМНЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО Е ГРУЕВСКИ

АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ НЕМА ДА РАЗГОВАРА СО ВМРО-ДПМНЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО Е ГРУЕВСКИ

Новоизбраниот министер за здравство Арбен Таравари денеска го посети Клиничкиот центар во Тетово, како прва поголема здравствена установа што ја посет ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ ЌЕ ГИ УКИНЕ ПЛАЌАЊЕТО ПО УЧИНОК И ЕКОНОМСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ ЌЕ ГИ УКИНЕ ПЛАЌАЊЕТО ПО УЧИНОК И ЕКОНОМСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари најави дека прво што ќе направи по преземање на секторот здравство е да укинување на плаќањето по учинок на лек ...
ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ КОГА ЌЕ БИДЕ ПОДГОТВЕН ТОДОРОВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ КОГА ЌЕ БИДЕ ПОДГОТВЕН ТОДОРОВ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари, кој  денес не го презеде Министерството за здравство поради инцидентотот во кој беше пукано во ексминистерот Н ...
ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ ПРВИ ПОБАРАА СРЕДБА СО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ

ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ ПРВИ ПОБАРАА СРЕДБА СО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ

Сојузот на сите Здруженија на дијабетичари во Македонија денес побара од новиот министер за здравство Арбен Таравари што е можно поскоро да ги повика ...
1 6 7 874 / 74 НАПИСИ