Таг: АСНОМ

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
МУРТИ И КУРТИ

МУРТИ И КУРТИ

Фала ти, СДСМ, што за седум години успеа да нѐ доведеш до тоа дереџе ВМРО да ни зборува за горда Македонија. ...
ДРЖАВЕН ПРИТВОР

ДРЖАВЕН ПРИТВОР

Па и окупирани да бевме, било која туѓа власт да дојдеше, ќе ни издадеше лични документи. ...
НИЕ ГО САКАМЕ МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И НЕ МИСЛИМЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ПОСТОИ, КАЖА ВУЧИЌ НА ИЛИНДЕНСКАТА СРЕДБА СО ПЕНДАРОВСКИ ВО „ПРОХОР ПЧИНСКИ“

НИЕ ГО САКАМЕ МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И НЕ МИСЛИМЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ПОСТОИ, КАЖА ВУЧИЌ НА ИЛИНДЕНСКАТА СРЕДБА СО ПЕНДАРОВСКИ ВО „ПРОХОР ПЧИНСКИ“

Претседателот на Србија Александар Вучиќ беше домаќин на македонската делегација предводена од претседател Стево Пендаровски на прославата на 2 Август ...
ПАТРИОТИЗАМ Е КОНТИНУИТЕТ НА ИЛИНДЕН И АСНОМ, НЕ ИЗОЛАЦИЈА, НЕМА УСПЕХ АКО ИМАМЕ ПРЕДРАСУДИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО ИЛИНДЕНСКИОТ ГОВОР

ПАТРИОТИЗАМ Е КОНТИНУИТЕТ НА ИЛИНДЕН И АСНОМ, НЕ ИЗОЛАЦИЈА, НЕМА УСПЕХ АКО ИМАМЕ ПРЕДРАСУДИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО ИЛИНДЕНСКИОТ ГОВОР

Денес Републиката има потреба од нова државничка одлука на денешната генерација народни избраници, со што државата и граѓаните ќе продолжат по зацртан ...
МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ КОГА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАТ МЕЃУСЕБНИТЕ СУДСКИ СПОРОВИ

МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ КОГА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАТ МЕЃУСЕБНИТЕ СУДСКИ СПОРОВИ

Уште не се гради мостот и булеварот АСНОМ кој треба да ги поврзе скопските населби Аеродром и Керамидница. Изградбата на мостот која ја почна ексградо ...
НЕ ТРЕБА РЕГИСТЕР ЗА ЗЛОСТОРНИЦИ ЗА ДА ЗНАЕМЕ КОЈ Е МИХАЈЛОВ, ТУКУ ДА СЕ ПРОЧИТА МАНИФЕСТОТ НА АСНОМ – ПОРАКА ОД СВЕЧЕНАТА АКАДЕМИЈА НА БОРЦИТЕ ВО БИТОЛА

НЕ ТРЕБА РЕГИСТЕР ЗА ЗЛОСТОРНИЦИ ЗА ДА ЗНАЕМЕ КОЈ Е МИХАЈЛОВ, ТУКУ ДА СЕ ПРОЧИТА МАНИФЕСТОТ НА АСНОМ – ПОРАКА ОД СВЕЧЕНАТА АКАДЕМИЈА НА БОРЦИТЕ ВО БИТОЛА

Не треба регистер за злосторници туку некој да го прочита Манифестот на АСНОМ каде Ванчо Михајлов, чие име денес го носи неофашистичкиот наводно култу ...
ПЕНДАРОВСКИ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ПЛОЧАТА НА АСНОМ ВО МАНАСТИРОТ „ПРОХОР ПЧИЊСКИ“ ВО СРБИЈА, ПО 18 ГОДИНИ ЗАБРАНА ОД СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

ПЕНДАРОВСКИ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ПЛОЧАТА НА АСНОМ ВО МАНАСТИРОТ „ПРОХОР ПЧИЊСКИ“ ВО СРБИЈА, ПО 18 ГОДИНИ ЗАБРАНА ОД СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Претседателот Стево Пендаровски се поклони пред новопоставената спомен-плоча за Првото заседание на АСНОМ на Втори август 1944 година, кога се поставе ...
НАША ДОЛЖНОСТ КОН ИЛИНДЕНЦИТЕ И АСНОМЦИТЕ Е ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ СИТЕ ЗА НАПРЕДОК НА ДРЖАВАТА И ЕВРОПСКА ИДНИНА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ НА МЕЧКИН КАМЕН

НАША ДОЛЖНОСТ КОН ИЛИНДЕНЦИТЕ И АСНОМЦИТЕ Е ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ СИТЕ ЗА НАПРЕДОК НА ДРЖАВАТА И ЕВРОПСКА ИДНИНА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ НА МЕЧКИН КАМЕН

Под мотото „Илинден нашата сила за иднината“, денеска на Мечкин Камен во Крушево беше одбележан 2 Август - Денот на Републиката. На централната просла ...
ВО АНТИФАШИСТИЧКА МАКЕДОНИЈА ТОНЕ ВО НЕГРИЖА И ЗАБОРАВ СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ КАДЕ СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА  АСНОМ

ВО АНТИФАШИСТИЧКА МАКЕДОНИЈА ТОНЕ ВО НЕГРИЖА И ЗАБОРАВ СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ КАДЕ СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА  АСНОМ

„Во земјата на антифашистичките борци, нема место за Ванчо Михајлов“, коментираа граѓаните по отворањето на Бугарскиот клуб во Битола именуван по фаши ...
АРСОВСКА ЗА МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ РЕЧЕ ЌЕ ДЕКА БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, А СЕГА ВЕЛИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО АПРИЛ, БУЛЕВАРОТ НИЗ КЕРАМИДНИЦА ДОГОДИНА

АРСОВСКА ЗА МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ РЕЧЕ ЌЕ ДЕКА БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, А СЕГА ВЕЛИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО АПРИЛ, БУЛЕВАРОТ НИЗ КЕРАМИДНИЦА ДОГОДИНА

Мостот во Аеродрoм ќе биде готов во април, а булеварот АСНОМ кој ќе минува низ Керамидница догодина, кажа денеска градоначалничката Данела Арсовска. С ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ