Таг: астронаути

„СПЕЈС ЕКС“ НА ИЛОН МАСК ИСПРАТИ ЧЕТИРИ АСТРОНАУТИ НА ПРВИОТ ПРИВАТЕН ТАКСИ ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА

„СПЕЈС ЕКС“ НА ИЛОН МАСК ИСПРАТИ ЧЕТИРИ АСТРОНАУТИ НА ПРВИОТ ПРИВАТЕН ТАКСИ ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА

„Спејс Екс“ на Илон Маск успешно лансираше четири астронаути кон Меѓународната вселенска станица (ИСС) на првиот вистински такси лет што за НАСА го из ...
ВСЕЛЕНСКАТА КАПСУЛА НА „СПЕЈС ЕКС“ И НА НАСА СЕ ВРАТИ НА ЗЕМЈАТА

ВСЕЛЕНСКАТА КАПСУЛА НА „СПЕЈС ЕКС“ И НА НАСА СЕ ВРАТИ НА ЗЕМЈАТА

Двајцата астронаути на НАСА вчера се вратија на Земјата во драматично слетување во морето на ретро-начин, со капсулата која со падобран се спушти во М ...
ПРВИОТ ЖЕНСКИ ЕКИПАЖ УТРЕ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ПРОШЕТКА ВО ВСЕЛЕНАТА

ПРВИОТ ЖЕНСКИ ЕКИПАЖ УТРЕ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ПРОШЕТКА ВО ВСЕЛЕНАТА

Првата прошетка на женски екипаж во вселената во 61-годишната историја на НАСА конечно треба да се случи утре. Астронаутките Кристина Кох и Џесика ...
СЕ ОБИДОВ ДА ЛЕТАМ КАКО НИЛ АРМСТРОНГ, НО ПРЕТЕШКО БЕШЕ, РЕЧЕ ГОСЛИНГ НА ПРЕМИЕРАТА НА „ПРВИОТ ЧОВЕК“ ВО ВЕНЕЦИЈА

СЕ ОБИДОВ ДА ЛЕТАМ КАКО НИЛ АРМСТРОНГ, НО ПРЕТЕШКО БЕШЕ, РЕЧЕ ГОСЛИНГ НА ПРЕМИЕРАТА НА „ПРВИОТ ЧОВЕК“ ВО ВЕНЕЦИЈА

Холивудскиот актер Рајан Гослинг вели дека се обидел да зема часови за летање да може автентичнo да го игра астронаутот Нил Армстронг, во биографскиот ...
ПАПАТА ДОБИ АСТРОНАУТСКО ОДЕЛО СО БЕЛ ПЛАШТ

ПАПАТА ДОБИ АСТРОНАУТСКО ОДЕЛО СО БЕЛ ПЛАШТ

Астронаутите од Меѓународната вселенска станица му подарија на папата Фрањо сино одело, но за да се разликува од нивните, му додада бел плашт. „Бид ...
5 / 5 НАПИСИ