Таг: Ацо Јовановски

ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Младата актерка Јана Стојановска, внука на глумецот Ацо Јовановски – Снагата, кој на 86 годишна возраст почи ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

Скопје, 19 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Една од последните икони на македонското глумиште, Ацо Јовановски почина на 18 март во Скопје, на 86 год ...
2 / 2 НАПИСИ