Таг: Авигдор Либерман

ИЗРАЕЛСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИМИРЈЕТО СО ХАМАС

ИЗРАЕЛСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИМИРЈЕТО СО ХАМАС

Израелскиот министер за одбрана поднесе оставка поради несогласување со одлуката на владата да прифати прекин на огнот по дводневните жестоки борби со ...
1 / 1 НАПИСИ